Новини
Чорнобиль
Всесвіт
За кордоном

Чорнобильська цвіль може захистити МКС від космічного випромінювання, – вчені


Щоб захистити космонавтів в космосі, вчені вивчили надзвичайно витривалий організм, виявлений в одному з найбільш радіоактивних місць на Землі – Чорнобилі.

Фото: pixabay.com

Про це пише видання New Scientist.

Цвіль, що має назву Cladosporium sphaerospermum, містить пігмент, відомий як меланін, який може поглинати випромінювання і перетворювати його в енергію.

Дослідники помістили цвіль з Чорнобиля на МКС і проаналізували її здатність блокувати випромінювання. Підтвердження концепції дослідження показало, що цвіль здатна адаптуватися до мікрогравітації і розвиватися під впливом радіації. Крім того, вдалося заблокувати частину вхідного випромінювання, зменшивши його рівень майже на 2%.

На думку вчених, одна з основних переваг цього організму – самовідтворення. Тож потенційно чорнобильська цвіль може бути використана й для захисту майбутніх колоній на Місяці чи Марсі.

Варто зазначити, що дослідження на цю тему було опубліковано на bioRxiv і ще потребує експертної оцінки. Але дослідники впевнені, що, маючи в космосі відповідну кількість вихідного матеріалу, живильні речовини і необхідні умови для розмноження, цвіль зможе утворити біологічний радіаційний щит для майбутніх колоній.

Нагадаємо, на МКС хочуть побудувати космічний готель, проте вже зараз кожен землянин зможе безкоштовно побувати на МКС, коли захоче… але онлайн.