Чому водії Вишгородських маршруток не люблять школярів?
Асоціація багатодітних родин «Перлина» просить водіїв дотримуватися законодавства про пільгове перевезення дітей з багатодітних родин
Вишгородська асоціація багатодітних родин "Перлина" забила тривогу щодо пільгового проїзду дітей з багатодітних сімей у громадському транспорті, який курсує до Києва з різних куточків району, і, звісно, у зворотному напрямку. Адже діти – і з сіл району в тому числі – відвідують у столиці різноманітні гуртки й секції, якими не можуть похвалитися села, чи в обласну лікарню, приміром, треба з’їздити. Для дітей з багатодітних родин нібито й має бути безкоштовний проїзд, але…
«З початком нового навчального року знову почали надходити скарги, щодо недотримання законодавства з боку перевізників Вишгородського району. Безліч письмових та усних скарг, на що немає змоги більше мовчати. Кожна дитина з багатодітної родини має право на безоплатний проїзд і це повинні знати і пам’ятати всі! Згідно ч. 4 ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства»: безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання», - пояснює голова асоціації «Перлина» Ольга Кондратюк, і звертає увагу:- «Дорослі можуть себе захистити, а дитина, коли їде сама, не завжди може відповісти. Чому наші діти повинні слухати незрозумілі речі від водіїв: «таких не возимо», «вже взяв», «мені потрібно план виконати» тощо, й продовжувати стояти на зупинках в очікуванні водія, який над ними зглянеться. Чому їздить «нелегальний» маршрут в районі, в якому водії навіть не соромляться про це казати, і вважають, що це причина відмовити в перевезені пільгової категорії. Чому водії порушують законодавство? Чи може взагалі і не знають, що є ЗУ «Про автомобільний транспорт», де чітко зазначено, що перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, інакше це тягне за собою адміністративну відповідальність»?
Втім, «під роздачу» водіїв маршруток потрапляють не тільки багатодітні родини. Зокрема, великий резонанс у соцмережах викликало повідомлення про те, що водій маршрутки, яка йшла з Києва до Вишгорода, не пускав школяра до салону, бо в того не вистачало 5 гривень до суми проїзду. Все закінчилося добре – за хлопця доплатила одна з пасажирок. Дискусія ж розгорнулася щодо оцінки вчинку водія. Одні зауважували, що водій мав проявити людяність і взяти хлопця за ті кошти, що в нього були, бо ситуації різні бувають, інші – «не бачу нічого ганебного у вчинку водія, за вашою логікою, продавець у магазині має продати товар дешевше, якщо не вистачає грошей!», «Не можеш – не їдь»… Втім, на такі коментарі були й свої відповіді – «ось через таких ідіотів… і діти пропадають, бо незрозуміло, до кого та дитина сяде у машину і куди її завезуть».
Цю ситуацію можна було б вважати одиничною, і взагалі не звернути на неї уваги.
Але. Багато людей зазначали, що ставлення водіїв маршруток до школярів – особливе. «Дуже часто водії не зупиняються на зупинці, якщо бачать дітей, і це не тільки маршрутки у Вишгород. При цьому мої діти завжди оплачують проїзд». «Пригальмовують, бачать, що з зупинки виходить дитина з рюкзаком, давлять на газ і їдуть... а деякі двері перед носом зачиняють... а деякі виганяють...» – коментували ситуацію люди.
Хтозна, чи то у водіїв маршруток до всіх без винятку дітей якась неприязнь, чи то у всіх бачать багатодітних, і бояться, що ті заявлять про право на пільгу. Та якщо за маршрутом «Вишгород-Київ» курсує муніципальний автобус, де спокійно можна проїхати безкоштовно, щоправда, курсує він не так часто, як маршрутки, то щодо дітей з району – тут такого немає.
Ольга Кондратюк нагадала, що днями Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, який збільшує суму штрафу за відмову в пільговому перевезені. Також попросила втрутитися в ситуацію в.о. голови Вишгородської райдержадміністрації Олексія Данчина. А також сподівається на підтримку голови Київської ОДА Михайла Бно-Аріяна. І, звертаючись через соцмережі до очільника області, зазначила: «Ви викладали відеозвернення, щодо пропозицій до обрання перевізників, в нас одне велике прохання нехай хто б не був обраний – дотримувалися законодавства та не порушували права дітей».
У «Перлині» сподіваються, що перевізники з повагою ставитимуться до виконання закону, і на те, що влада їм у цьому допоможе.
Фото з відкритих інтернет-ресурсів