Чому водії Вишгородських маршруток не люблять школярів?
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/1007_Marshrutka_dity.jpg)
Асоціація багатодітних родин «Перлина» просить водіїв дотримуватися законодавства про пільгове перевезення дітей з багатодітних родин
Вишгородська асоціація багатодітних родин "Перлина" забила тривогу щодо пільгового проїзду дітей з багатодітних сімей у громадському транспорті, який курсує до Києва з різних куточків району, і, звісно, у зворотному напрямку. Адже діти – і з сіл району в тому числі – відвідують у столиці різноманітні гуртки й секції, якими не можуть похвалитися села, чи в обласну лікарню, приміром, треба з’їздити. Для дітей з багатодітних родин нібито й має бути безкоштовний проїзд, але…
«З початком нового навчального року знову почали надходити скарги, щодо недотримання законодавства з боку перевізників Вишгородського району. Безліч письмових та усних скарг, на що немає змоги більше мовчати. Кожна дитина з багатодітної родини має право на безоплатний проїзд і це повинні знати і пам’ятати всі! Згідно ч. 4 ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства»: безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання», - пояснює голова асоціації «Перлина» Ольга Кондратюк, і звертає увагу:- «Дорослі можуть себе захистити, а дитина, коли їде сама, не завжди може відповісти. Чому наші діти повинні слухати незрозумілі речі від водіїв: «таких не возимо», «вже взяв», «мені потрібно план виконати» тощо, й продовжувати стояти на зупинках в очікуванні водія, який над ними зглянеться. Чому їздить «нелегальний» маршрут в районі, в якому водії навіть не соромляться про це казати, і вважають, що це причина відмовити в перевезені пільгової категорії. Чому водії порушують законодавство? Чи може взагалі і не знають, що є ЗУ «Про автомобільний транспорт», де чітко зазначено, що перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, інакше це тягне за собою адміністративну відповідальність»?
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/1007_Marshrutka.jpg)
Втім, «під роздачу» водіїв маршруток потрапляють не тільки багатодітні родини. Зокрема, великий резонанс у соцмережах викликало повідомлення про те, що водій маршрутки, яка йшла з Києва до Вишгорода, не пускав школяра до салону, бо в того не вистачало 5 гривень до суми проїзду. Все закінчилося добре – за хлопця доплатила одна з пасажирок. Дискусія ж розгорнулася щодо оцінки вчинку водія. Одні зауважували, що водій мав проявити людяність і взяти хлопця за ті кошти, що в нього були, бо ситуації різні бувають, інші – «не бачу нічого ганебного у вчинку водія, за вашою логікою, продавець у магазині має продати товар дешевше, якщо не вистачає грошей!», «Не можеш – не їдь»… Втім, на такі коментарі були й свої відповіді – «ось через таких ідіотів… і діти пропадають, бо незрозуміло, до кого та дитина сяде у машину і куди її завезуть».
Цю ситуацію можна було б вважати одиничною, і взагалі не звернути на неї уваги.
Але. Багато людей зазначали, що ставлення водіїв маршруток до школярів – особливе. «Дуже часто водії не зупиняються на зупинці, якщо бачать дітей, і це не тільки маршрутки у Вишгород. При цьому мої діти завжди оплачують проїзд». «Пригальмовують, бачать, що з зупинки виходить дитина з рюкзаком, давлять на газ і їдуть... а деякі двері перед носом зачиняють... а деякі виганяють...» – коментували ситуацію люди.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/1007_Marshrutka_bezplat.jpg)
Хтозна, чи то у водіїв маршруток до всіх без винятку дітей якась неприязнь, чи то у всіх бачать багатодітних, і бояться, що ті заявлять про право на пільгу. Та якщо за маршрутом «Вишгород-Київ» курсує муніципальний автобус, де спокійно можна проїхати безкоштовно, щоправда, курсує він не так часто, як маршрутки, то щодо дітей з району – тут такого немає.
Ольга Кондратюк нагадала, що днями Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, який збільшує суму штрафу за відмову в пільговому перевезені. Також попросила втрутитися в ситуацію в.о. голови Вишгородської райдержадміністрації Олексія Данчина. А також сподівається на підтримку голови Київської ОДА Михайла Бно-Аріяна. І, звертаючись через соцмережі до очільника області, зазначила: «Ви викладали відеозвернення, щодо пропозицій до обрання перевізників, в нас одне велике прохання нехай хто б не був обраний – дотримувалися законодавства та не порушували права дітей».
У «Перлині» сподіваються, що перевізники з повагою ставитимуться до виконання закону, і на те, що влада їм у цьому допоможе.
Фото з відкритих інтернет-ресурсів