Чому вакцина від COVID-19 не надійде в аптеки найближчим часом
Експериментальна вакцина проти COVID-19, розроблена компаніями Pfizer та BioNTech, уже показала успішні проміжні дані, але для широкого загалу вона не буде доступна через особливі умови зберігання та логістичні перешкоди.
Про це повідомляє видання Reuters. Також оприлюднено дані, що ця експериментальна вакцина є ефективною на 90% у запобіганні COVID-19. Проте інформацію про безпеку своєї вакцини розробники повідомлять до кінця листопада.
Також вакцина повинна отримати дозвіл регулюючих органів, після чого першими її отримають співробітники сфери охорони здоров'я та з групи ризику.
Зазначається, що дана вакцина потребує дуже низьких температур зберігання, зокрема це -70°С. Це може стати перешкодою навіть для найсучасніших лікарень у США, не кажучи вже про її доступність у бідних країнах з обмеженими ресурсами.
«Холодовий ланцюг буде одним з найскладніших аспектів проведення вакцинації. Це буде проблемою в будь-яких умовах, тому що в лікарнях навіть у великих містах немає сховищ для вакцини при такій наднизьких температурах», - відзначає старший науковий співробітник Центру безпеки здоров'я Джона Хопкінса Амеша Адалят.
Водночас прес-секретар Pfizer Кім Бенкер заявила:
«Ми є головним медичним центром, і у нас немає таких сховищ. Це буде справедливо для всіх. Це логістична перешкода».
Також вона розповіла, що компанія тісно співпрацює з урядом США в питаннях доставки вакцини з її розподільних центрів у США, Німеччині та Бельгії по всьому світу. Доставка в майбутньому може здійснюватися з використанням сухого льоду.
Станом на 10 листопада у світі нараховується понад 50 млн 913 тис. випадків зараження коронавірусом. Від ускладнень, що викликає COVID-19, померло більше 1 млн 263 тис. людей.
В Україні станом на 10 листопада зафіксовано +10179 нових хворих за добу.
9 листопада стало відомо, що у президента України Володимира Зеленського виявили коронавірус.