Новини
Здоров'я
Світ-суспільство
За кордоном

Чому вакцина від COVID-19 не надійде в аптеки найближчим часом

10.11.2020 Надiя Проценко 0

Експериментальна вакцина проти COVID-19, розроблена компаніями Pfizer та BioNTech, уже показала успішні проміжні дані, але для широкого загалу вона не буде доступна через особливі умови зберігання та логістичні перешкоди.

фото - freepik.com

Про це повідомляє видання Reuters. Також оприлюднено дані, що ця експериментальна вакцина є ефективною на 90% у запобіганні COVID-19. Проте інформацію про безпеку своєї вакцини розробники повідомлять до кінця листопада.

Також вакцина повинна отримати дозвіл регулюючих органів, після чого першими її отримають співробітники сфери охорони здоров'я та з групи ризику.

Зазначається, що дана вакцина потребує дуже низьких температур зберігання, зокрема це -70°С. Це може стати перешкодою навіть для найсучасніших лікарень у США, не кажучи вже про її доступність у бідних країнах з обмеженими ресурсами.

«Холодовий ланцюг буде одним з найскладніших аспектів проведення вакцинації. Це буде проблемою в будь-яких умовах, тому що в лікарнях навіть у великих містах немає сховищ для вакцини при такій наднизьких температурах», - відзначає старший науковий співробітник Центру безпеки здоров'я Джона Хопкінса Амеша Адалят.

Водночас прес-секретар Pfizer Кім Бенкер заявила:

«Ми є головним медичним центром, і у нас немає таких сховищ. Це буде справедливо для всіх. Це логістична перешкода».

Також вона розповіла, що компанія тісно співпрацює з урядом США в питаннях доставки вакцини з її розподільних центрів у США, Німеччині та Бельгії по всьому світу. Доставка в майбутньому може здійснюватися з використанням сухого льоду.

Станом на 10 листопада у світі нараховується понад 50 млн 913 тис. випадків зараження коронавірусом. Від ускладнень, що викликає COVID-19, померло більше 1 млн 263 тис. людей.

мапа зараження коронавірусом

В Україні станом на 10 листопада зафіксовано +10179 нових хворих за добу.

9 листопада стало відомо, що у президента України Володимира Зеленського виявили коронавірус.