Чому у Боярці затягують прийняття генплану: пояснення активіста
Боярка вже близько 40 років живе без генерального плану, прийняття якого останнім гальмується постійними переробками схеми міськрадою.
Боярський активіст та експерт з урбаністики В'ячеслав Сенчук розповів, чому прийняття такого важливого містобудівного документу відкладається.
Зокрема, він згадав про велику кількість розроблених міською радою детальних планів, які суперечать не тільки законодавству, а і волі громади. Так 14 травня апеляційний суд скасував рішення Боярської міської ради щодо житлової забудови поряд із заводом "Арксі", через яке ветерани ООС з міста Боярка влаштували безстрокову акцію протесту.
"Законом чітко визначено, що генеральний план є основним містобудівним документом для населеного пункту. А вже на основі генерального плану і відповідно до його змісту для окремих частин міста де це необхідно розробляються детальні плани, які локально деталізують їх планування. Тобто, розробка детальних планів без генерального плану, або всупереч йому суперечить вимогам закону", - пише Сенчук.
Наразі у всіх судових позовах теоретично можна орієнтуватись на генеральний план Боярки, прийнятий ще 1971 року. Однак, за словами активіста, документ вже давно не відповідає вимогам закону. "Остання версія нового генерального плану була готова ще у вересні 2017-го року і пройшла державну експертизу. Міська рада не мала жодних зауважень до роботи і цю роботу повністю оплатила. Далі міська рада мала передати проект генерального плану на погодження до спеціальної комісії в обласній раді. Це мав бути останній крок безпосередньо перед затвердженням проекту в міській раді. Але з невідомих причин міська рада не зробила цього", - нагадує активіст.
Сенчук вбачає гальмування прийняття рішення по проекту через можливість створювати численні житлові забудови. Так як чинного генплану немає, міська рада приймає велику кількість детальних планів, які би суперечили проекту містобудування.
"Погляду" В'ячеслав розповів, що наразі міська рада, маючи вже готовий генплан, замовила ще один за 1,37 мільйонів гривень. При цьому розробка попереднього проекту обійшлась бюджету міста у близько 400 тисяч гривень.