Новини
Суспільство
Культура
Україна-суспільство

Червоне – то любов, а чорне – то журба: пішов із життя Дмитро Павличко

Його пам’ятатимуть як одного з авторів Декларації про державний суверенітет України й організаторів українського національного руху.

Червоне – то любов, а чорне – то журба: пішов із життя Дмитро Павличко - зображення

29 січня на 94-му році життя помер український поет-шістдесятник, Герой України Дмитро Павличко. Його пам’ятатимуть як одного з авторів Декларації про державний суверенітет України й організаторів українського національного руху, громадського та державного діяча, дипломата та народного депутата кількох скликань. І, звичайно, як видатного поета.

До слова, Дмитро Павличко був один з найвизначніших українських перекладачів. Також він кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня (1999, 2009), ордена "За заслуги" III ступеня (1997), ордена Свободи (2015), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1977).

Народився 28 вересня 1929 року. У 1945-46 роках був ув'язнений за справою щодо звинувачення в належності до УПА. Павличко публічно визнав свою належність до УПА, в інтерв'ю розповідав що його загін розпустили, а його відправили до школи. Пізніше він був одним із організаторів Народного руху України, Демократичної партії України, перший голова Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка.

У 1990–1994 та 1998–1999 роках був народним депутатом України. Один з авторів Декларації про державний суверенітет України та першої зовнішньополітичної доктрини самостійної держави, що передбачала нейтральний та позаблоковий статус України.

У 1995-1998 роках був послом України у Словаччині, а в 1999-2002 роках – послом України в Польщі.

У 2002 році став почесним професором НаУКМА.

На IV Всесвітньому форумі українців, що відбувся в Києві 18–20 серпня 2006 року, Дмитра Павличка було обрано Головою Української всесвітньої координаційної ради.

Павличко подарував Україні пісню, яка відразу стала народною. Культова "Два кольори" була написана митцем за півгодини на з’їзді комсомолу після того, як він побачив чорну хустку з червоними трояндами на плечах науковиці Людмили Молдован.

Нагадаємо наприкінці минулого року помер легенда футболу Пеле.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.