Новини Київської області
Технології

Британський стартап, що трансформує енергетику України, переміг у найпрестижнішому конкурсі Red Dot Design Award


В Ессені (Німеччина) пройшла нагорода переможців одного з найпрестижніших конкурсів в світі дизайну Red Dot Design Award 2019. У категорії «продуктовий дизайн» нагороду Best of the Best отримав британський Teslasuit - унікальний костюм для найбільш повного занурення у віртуальну реальність, індустріальним партнером якого є українська компанія ДТЕК. Крім того, саме в Україні, завдяки ДТЕК, вперше в світі Teslasuit впроваджений в роботу енергетичної галузі.

Британський стартап, що трансформує енергетику України, переміг у найпрестижнішому конкурсі Red Dot Design Award

Що таке Red Dot Design Award?

Red Dot Design Award - це «оскар» в світі дизайну. Нагорода присуджується в категоріях продуктовий, комунікаційний і концептуальний дизайн. Перша церемонія нагородження пройшла в 1955 році, відповідно, премії - 64 роки. Нагороди вручає «Центр дизайну землі Північний Рейн-Вестфалія» в Німеччині.

Міжнародне журі цього конкурсу складається з досвідчених експертів з різних дисциплін. Під час процесу розгляду, який займає кілька днів, вони випробовують продукти, обговорюють їх і, в результаті, приймають обґрунтоване рішення щодо якості дизайну інновацій. Відповідно девізу «У пошуках гарного дизайну та інновацій», їх оцінка фокусується на рівні інновацій, функціональності, формальної якості, довговічності та ергономіки.

Про Teslasuit

Teslasuit –унікальний проект, розроблений в 2018 році. Це перший в світі костюм зі зворотним тактильним зв'язком для найбільш повного занурення у віртуальну реальність. Він оснащений декількома системами:

  • передавання тактильних відчуттів,
  • захоплення рухів,
  • температурного контролю,
  • біометричними датчиками.

Костюм повністю бездротовий. Зворотній зв'язок на основі електростимуляції передає повідомлення від костюма до людини. Система захоплення руху відцифровує рух людини і моделює віртуальну модель його положення (таке часто використовується для анімації людиноподібних персонажів в кіноіндустрії). Біометрична система знімає показники ЕКГ, зчитує стан м'язів, а в перспективі зможе визначати почуття людини по різниці електричних потенціалів на поверхні шкіри.

Британський стартап, що трансформує енергетику України, переміг у найпрестижнішому конкурсі Red Dot Design Award

Повернемося до конкурсу

Конкуренція Red Dot Design Award була дуже високою: в цьому році в конкурсі взяли участь 5500 продуктів від дизайнерів і виробників з 50 країн світу. Тільки 1,5% учасників увійшли в число переможців Best of the Best.

«Нашою головною метою було створити щось абсолютно нове - своєрідний медіум між людиною і технологіями, електронікою, цифровим світом. Teslasuit дозволяє забезпечити більш глибоке і повне занурення у віртуальну реальність, але якщо зробити крок за це розуміння, то костюм - це початкова ланка з'єднання і симбіозу людини та електроніки», - розповів головний дизайнер Teslasuit Ігор Бутурля.

Teslasuit - це унікальна система з вбудованими технологіями. Спочатку костюм розробляли переважно для розваг в ігровій індустрії. ДТЕК спільно з Teslasuit інтегрували костюм в VR-курс для навчання своїх співробітників: перший пілотний проект запущений на Курахівській ТЕС. Але перспективи набагато ширше однієї електростанції: в планах інтегрувати костюм в інші бізнеси компанії, розширюючи можливості його застосування.

Згідно з підписаною у Лондоні 2019 року партнерською угодою про довгострокове співробітництво, ДТЕК буде надавати зворотний зв'язок Teslasuit для вдосконалення технологій.

«ДТЕК інвестує в інновації, які трансформують енергетику України. Teslasuit - може стати проривом як у навчанні людей, так у підвищенні безпеки праці. І те, й інше - безумовні пріоритети нашої компанії. Визнання на міжнародних конкурсах підтверджує, що разом з нашими партнерами ми рухаємося у правильному напрямку, а у нашого проекту - велике майбутнє», - зазначив директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.

Це не перша нагорода Teslasuit. У січні 2019 року стартап отримав престижну премію CES Innovation Awards в категорії віртуальної та доповненої реальності, а в лютому - став «офіційним першовідкривачем», отримавши Future Unicorn Award.