Британські екологи почали висаджувати водорості для боротьби зі зміною клімату
Захисники природи на Альбіоні знайшли нових союзників в боротьбі зі зміною клімату. Ними стали морські трави – прибережні водорості, які, як виявилося, в 35 разів швидше накопичують вуглекислий газ, ніж тропічні ліси.
Озброївшись аквалангами і насінням, активісти з Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), організації Sky Ocean Rescue і університету Суонсі вирішили заново висадити уздовж узбережжя Сполученого Королівства рослини, яких через людську діяльність щорічно стає на 7% менше по всьому світу. Одна тільки Британія втратила 92% цих чудо-трав за останні сто років, повідомляє ВВС.
Поки висаджувати будуть лише в рамках експерименту, який пройде на узбережжі області Пембрукшир в Західному Уельсі.
Всього планують посадити 750 тисяч насіння. Їх збирали ще минулого літа в тих нечисленних заростях морських трав, які залишилися в Британії. Сама розсада розкинеться майже на два гектари.
Щоб в майбутньому рослина дала свої плоди, а не пішла на корм рибам або не вимилася з ґрунту, активісти будуть простягати по морському дну мотузки з прив'язаними до них невеликими мішечками з рогожі, в яких зашиті насіння і трохи піску. Поступово паростки будуть пробиватися через тканину і вростати в землю, а сама рогожа природним чином розпадеться.
Планується посадити ще 250 тисяч насіння в листопаді. Як стверджують активісти, морські трави стануть порятунком для Британії. Крім того, що вони захищатимуть ґрунт від ерозії і сприятимуть більш захищеному розвитку прибережних екосистем, чудо-водорості ще й поглинають забруднюючі воду речовини.
Варто зазначити, це не єдиний випадок, коли вчені знайшли чудодійні властивості у водоростей. Раніше повідомлялося, що глобальне потепління можна зупинити, якщо годувати корів рожевими водоростями.