Новини
Бориспіль

Бориспільська райрада все ж повернула частину коштів Переяславщині


Після ліквіідації Переяславської РДА бюджетний залишок (30 млн грн) перейшов на рахунок Бориспільської районної ради.

Фото: Студениківська об'єднана територіальна громада

Між Переяславом та Борисполем почалися переговори про те, як і головне хто має розпоряджатися цими коштами.

У Переяславі хотіли пустити гроші на реконструкцію ЦРЛ.

« Якщо Бориспільська рада передає нам майно і заклади ліквідованого району, то й усі фінанси, які сплатили його підприємства, повинні залишитися нашим громадам. Як варіант було б логічно, аби ці кошти направили на реконструкцію Переяславської ЦРЛ, адже всі громади є її співзасновниками.

Але Бориспіль категорично налаштований інакше – ці кошти не віддавати в Переяслав. Вони хочуть ними розпорядитися на свій розсуд. Для нас тоді питання стає риторичним: чи потрібно взагалі забирати нашій громаді ці районні заклади», – підсумував міський голова Вячеслав Саулко зазначав.

Однак тривала кількамісячна епопея із вирішення долі коштів, які залишилися на рахунках Переяслав-Хмельницького району, врешті закінчилася.

Фото: Студениківська об'єднана територіальна громада

Як повідомила Студениківська об'єднана територіальна громада, пропозиції щодо використання коштів були найрізноманітніші, починаючи від прохання залишити всі кошти на проведення ремонту у районній лікарні Переяслав-Хмельницького району і завершуючи поверненням до громад, від яких вони надійшли.

«Кілька разів ми спілкувалися із депутатами Бориспільської районної ради, обстоювали необхідність повернення коштів, тоді, як депутати намагалися залишити кошти на утримання апарату ради, бо в обласному бюджеті вони не передбачені. Загалом наших коштів, що надійшли від Пристромської та Строківської сільської ради було 3, 8 мільйонів. Шляхом дискусій і перемовин вдалося відвоювати лише 1, 5 мільйонів гривень і то у вигляді субвенції »,- розповіла голова Студениківської громади Марія Олександрівна Лях.

Проте, щоб повернути хоч частинк коштів у депутатів була вимога: капіталовкладення мають бути у певні проєкти.

« Ми обрали виготовлення ПКД на термомодернізацію школи у селі Семенівка та капітальний ремонт вулиці Лісова у Студениках, на яку у нас є проєкт. Кошти для сіл Пристроми та Строкова будуть виділені із власних надходжень громади. Це єдиний спосіб отримати у громаду хоча б якусь частину грошей із тих, що перейшли у розпорядження Бориспільського району від наших сіл. Рішення про це депутати районної ради уже ухвалили. Далі питання розглядатиметься на нашій найближчій сесії», - відмітила Марія Лях.

«Погляд» розповідав, що на Переяславщині звільнили всіх працівників закладів культури. Також ми писали, що виділено кошти для райдержадміністрацій, які ліквідуються. 

Читайте на «Погляді», що головним архітектором Бориспільщини стала молода переяславка.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.