Новини Київської області
Ірпінь

Боротьба за трасу Ірпінь-Новобіличі: у суді столиця виборола стратегічну магістраль Р-30 в області (ВІДЕО)

Столиця та Київська область ведуть боротьбу за Біличанський ліс вже понад 15 років.

Для області останнім шансом допомогти дерибанникам зелених зон стала спроба взяти під контроль стратегічну магістраль Новобіличі і Ірпінь. Так, минулого року військова адміністрація звернулася до Мін'юсту, аби анулювати столиці документи на землю під цією трасою. Мовляв, це територія області. І тут, крім дерибану лісу, є ще один інтерес – зовнішня реклама вздовж траси. Хто контролює трасу, той на виборах матиме вплив на голоси.

Ірина Федорів, голова громадської організації "Голка" зазначила, що:

"Дуже прикро, що в цій історії вони знайшли собі партнера – військово-цивільну адміністрацію області. От мені до тепер не зрозуміло, чому військово-цивільна адміністрація і Міністерство юстиції, вони бачили документи, які були видані більше, ніж 10 років тому.

Вони розуміли, що за бюджетні урядові гроші робилася ця траса і вона проходить по території міста Києва. Але вони пішли на те, щоб реально скасувати документи і далі Києву довелось вже в суді доводити, що це їхня земля".

У справі щодо траси Новобіличі і Ірпінь, Київ пішов до суду і виграв уже й апеляцію. Таким чином, дії Мін'юсту були незаконними, що стосується Біличанського лісу, то тут справу вирішили вже на рівні Верховного суду, який визнав, що ліс – це земля Києва. А поки триває судова тяганина, рекламні борди продовжують стояти вздовж траси і приносити прибутки. Це конструкції Товариство "Сарафан" та "Піар Лайн". Обидві фірми пов'язані з екс-мером Ірпеня, фігурантом антикорупційних розслідувань Володимиром Карплюком, який стоїть за деребаном Біличанського лісу. Бюджет міста Києва за конструкцією, на яких часто рекламується продаж квартир у новобудовах, не отримує коштів.

"Станом на сьогодні по ситуації в цій частині ми маємо, що вздовж цієї дороги розміщено 39 білбордів.

З них лише чотири мають дозволи на розміщення зовнішньої реклами, видані в установленому порядку, тобто розміщені законно"- повідомила начальниця управління з питань реклами КМДА, Оксана Поліщук.

Траса Р-30 до Ірпеня проходить здовж міста Києва. Це видно не лише на гугл-карті. Є окреме розпорядження Кабміну від 2010 року, що передувало побутові траси. В цьому розпорядженні чітко прописано, що дорога проходить у межах міста Києва. І це відрізок протяжністю 5,5 кілометрів. Крім того, Оксана Поліщук показує фрагменти генерального плану та інших посібників.

"І на всіх картах всіх років, 50 якогось там, 89-го, потім 70 якогось, тобто на всіх картах таких стверджених і затверджених Головним управлінням геодезії і картографії при совєті міністра в СССР, туди це ще було. Межа міста Києва в цій частині змінювалася. Ми навіть бачимо по цим картам, коли вона змінювалася в частині Траєщини, в частині якихось районів, які доєднувалися. В цій частині межа міста Києва ніколи не змінювалася" - розповідає Оксана Поліщук.

Торік, у вересні Ірпінська рада затвердила проєкт землеустрою щодо встановлення меж територіальної громади. У документі чітко зазначено, що межа закінчується на Романівці і, відповідно, далі і ліс, і дорога – територія Києва.

Під час розмови Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова повідомив:

"Я дав доручення нашому юридичному відділу, перше, зв'язатися з відділом Київської міської адміністрації, проговорити, можливо, шляхи вирішення цього питання. І ті підприємці, які отримали дозвіл саме в ірпінській міській раді, на сьогоднішній день є доручення, щоб вони підготували на скасування. Бо ми вже не маємо права видавати ті дозволи.

І як я бачу, далі вирішення цієї проблеми. Йдуть ці підприємці в "Київ рекламу" і згідно чинного законодавства отримують ці дозволи".

Громадська ініціатива "Голка" направила листи до обласної військово-цивільної адміністрації та Мін'юсту з проханням прокоментувати ситуацію, яка склалася.

На запит "Голки" у військовій адміністрації відповіли, що й далі вважають землю під трасою такою, що належить селищу Коцюбинське. Зазначена позиція адміністрації зберігається та у разі відкриття касаційного провадження буде підтримана під час судового розгляду.

Тим часом під час підготовки сюжету до ефіру стало відомо, що Мін'юст вже подав касацію на рішення Північно апеляційного господарського суду. Таким чином кошти платників податків і далі витрачатимуть, аби доводити, що це нібито земля Київської області, а не столиці.

Також, пропонуємо переглянути сюжет медіа "Погляд" - "Як Київ виграв битву за стратегічну магістраль Київ-Ірпінь - Голка".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.