Найвищий здобуток українських борчинь на Олімпіадах з 2004 року.

Борчиня з Ірпеня Ірина Коляденко принесла Україні п'яте срібло Олімпійських ігор - зображення
Фото - REUTERS/Arlette Bashizi

Про це повідомили на facebook сторінці Національного олімпійського комітету України та олімпійської команди Украіни.

У перший день виступів у Парижі Коляденко, чинна бронзова призерка, здобула три перемоги поспіль та вперше в кар'єрі потрапила до сутички за олімпійське "золото".

Найгучнішою стала перемога українки у півфіналі: Коляденко взяла реванш за поразку в Токіо-2020 — переконливо здолала лідерку посіву, представницю Киргизстану Айсулуу Тинибекову, з рахунком 9:2.

У фіналі Коляденко боролася з японкою Сакурою Мотокі. Чинна віцечемпіонка світу в перший день змагань здобула три дострокові перемоги: двічі поклала суперниць на туше, ще одного разу розгромивши канадку Ану Годінес 11:0 до закінчення першого періоду.

Як пройшла фінальна зустріч Коляденко — Мотокі?

Коляденко відкрила рахунок наприкінці другої хвилини сутички — Мотокі поступилася балом за пасивність. Трьома атаками до кінця періоду японка перехопила лідерство та вийшла вперед 6:1.

У перерві українська сторона успішно оскаржила останні два бали Мотокі у періоді — на заключні три хвилини борчині виходили за рахунку 4:1 на користь Сакури.

Протягом другого періоду Мотокі збільшила свою перевагу і довела рахунок до 12:1 — Коляденко достроково програла сутичку і завершила Олімпіаду зі "сріблом".

Нагадаємо, чемпіон Олександр Хижняк, який отримав золото на Олімпіаді-2024, вже повернувся в Україну

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.