Новини
Україна
Головні новини

Більшість пенсіонерів отримуватимуть виплати на банківські картки


Кабінет Міністрів України таки підтримав пропозицію Міністерства соціальної політики щодо переведення на обслуговування в банки пенсіонерів, які зараз отримують пенсії через Укрпошту.

Фото з відкритих джерел

"З 1 вересня 2021 року, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2021 № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України», пенсії будуть нараховуватися більшості пенсіонерів на рахунки в банки",- про це повідомили у Пенсійному фонді України.

У ПФУ також зазначили, що до 1 вересня 2021 року буде проведено перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме Укрпошта.

Кому доставлятимуть пенсію додому?

  • особам з інвалідністю першої групи;
  • особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду;
  • пенсіонерам категорії “80+”;
  • одержувачам державної соціальної допомоги (особи, які не мають права на пенсію, та громадяни, які отримують допомогу з догляду).

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів із 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в Ощадбанку, який буде  відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача окремо проінформують.

Про які банки йдеться?

Пенсіонери Київщини для отримання пенсійних виплат можуть самостійно обрати одну із банківських установ:

1. ПАТ “ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ”

2. ПАТ “РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ”

3. ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”

4. ПАТ “ЮНЕКС-БАНК”

5. ПАТ “КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК”

6. ПАТ “АЛЬФА-БАНК”

7. ПАТ “ПУМБ”

8. ПАТ “УКРСИББАНК”

9. ПАТ АБ “УКРГАЗБАНК”

10. ПАТ АБ “ПІВДЕННИЙ”

11. ПАТ “КРЕДОБАНК”

12. ПАТ “УКРЕКСІМБАНК УКРАЇНИ”

13. ПАТ “ІДЕЯ БАНК”

14. ПАТ “КБ “АКОРД”

15. ПАТ “КРИСТАЛБАНК”

16. ПАТ “ТАСКОМБАНК”

17. ПАТ “КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК”

18. ПАТ “ОТП БАНК”

19. ПАТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»

У будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку і скористатись послугами іншого.

Звичайно, вирішення проблем залежить не лише від урядових рішень, а й від роботи місцевих рад. Так, наприклад, ми інформували, що депутати Бородянки не чують людей. «Погляд» повідомляв, що для вирішення «базарного питання» в Бородянці залучать ДАБІ.

Також ми зібрали інформацію щодо низки тарифних, податкових та соціальних змін, запроваджених із 1 квітня в Україні.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.