Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Більшість опитаних українців не хочуть вакцинуватись від COVID-19


Чи підтримують українці запроваджений локдаун? Чи будуть вакцинуватись від коронавірусу? Як взагалі люди в Україні ставляться до COVID-19? Читайте далі…

фото - freepik.com

Нещодавно соціологічна група «Рейтинг» провела опитування серед  населення України, опитавши 1600 респондентів віком від 18 років і старше.

З’ясувалось, що інтерес до теми коронавірусу почав знижуватись. Так, 51% респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% цікавляться ними інколи, 12% – рідко, взагалі не цікавляться цією інформацією 10% опитаних.

Знизився і рівень хвилювання через те, що респонденти особисто чи їх близькі захворіють на коронавірус. Зокрема, захворіти на COVID-19 бояться близько 40% опитаних (у листопаді 2020 року за це хвилювались 57% респондентів). Щодо можливого захворювання близьких та рідних хвилюються 78% опитаних українців (у листопаді минулого року – 87%). Більше висловлюють занепокоєння стосовно можливого захворювання старші опитані та жінки.

фото - freepik.com

Думки щодо запровадження локдауну з 8 по 24 січня розділилися: підтримують 51% респондентів, протилежної думки – 46%. Цікаво, що підтримка цієї ініціативи серед населення знизилась, адже у грудні запровадження жорсткого карантину підтримували 56% опитаних людей. Натомість 40% вважають, що локдаун зменшить рівень захворюваності (у грудні 2020 року так вважали 52%). При цьому 55% опитаних мають протилежу думку. Навіть серед тих, хто підтримує локдаун, третина не вважає його ефективним. Більше висловлюються на користь цієї ініціативи старші громадяни, жінки та ті, хто боїться захворіти. 

Вакцинація

Підтримка українцями безкоштовної вакцинації впала. Якщо під час  опитування у листопаді минулого року безкоштовне щеплення підтримували 55% опитаних людей, то наразі ситуація така:

  • 39% опитаних планують вакцинуватися;
  • 56% – не готові цього зробити;
  • 43% робитимуть щеплення, якщо воно буде безкоштовним;
  • 52% не хочуть його робити за будь-яких умов.
фото - freepik.com

Цікаво, що противників вакцинації більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, мешканців малих міст та тих, хто не боїться захворіти.  

«Погляд» нещодавно повідомляв, що зареєстровано законопроєкт щодо використання в Україні п’ятьох вакцин від СOVID-19.

Українцям не варто поспішати купувати вакцину проти коронавірусу за власні кошти, як тільки вона з’явиться  в аптеках. МОЗ зацікавлене вакцинувати всіх українців безкоштовно.

Читайте також, як і чому Україна вибрала дорогу вакцину замість дешевшої?

Починаючи з 2022 року, Україна вироблятиме китайську вакцину від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.