Більше половини опитаних українців готові вакцинуватись від ковіду
Водночас чверть опитаних українців вважають, що краще перехворіти коронавірусом, ніж вакцинуватися.
До таких та інших висновків, що стосуються вакцинальної кампанії в Україні, прийшли експерти соціологічної групи «Рейтинг», які 18-19 березня опитали близько 1500 жителів різних куточків України.
Так, порівнюючи загрозу від вірусу та процесу вакцинації, більшість опитаних українців вважає, що сам вірус небезпечніший (74%), ніж вакцина від нього (15%).
При цьому, оцінюючи поширені упередження з приводу вакцинації, думки опитаних розділилися: майже половина опитаних (46%) погоджуються, що є кращі способи підвищення імунітету, ніж вакцина (це переважно молодь і люди до 50 років), тоді як 42% мають протилежну думку.
Третина опитаних вважають, що тим, хто перехворів на коронавірус, не потрібно вакцинуватися, більше половини – не погоджуються.
За рівнем лояльності до вакцинації від коронавірусу аудиторія опитаних розділилася майже порівну: 37% опитаних українців є лояльними до вакцинації проти коронавірусної інфекції, 41% – є критиками вакцинації, нейтральної позиції дотримуються 22%.
Критиків щеплення найбльше серед молодої та середньої вікової категорії (18-49 років), серед жінок, мешканців Півдня та Сходу.
Нагадаємо, нещодавно ми писали, що близько 60% опитаних українців не готові робити щеплення від COVID-19. Водночас 33% опитаного населення України у середині березня цього року були готові робити щеплення від коронавірусу у найближчі місяці.
«Погляд» раніше писав, що, на думку українців, відповідальність за вакцинацію несе Степанов.
Кампанія з вакцинації в Україні розпочалася 24 лютого. З того часу і дотепер 174 325 українця щеплено від коронавірусу. Щеплення проводять вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca, 500 тис. доз якої закуплено за державний кошт. Також 25 березня прибула китайська вакцина від коронавірусу. Додамо, що вакцини проти COVID-19 від різних виробників не взаємозамінні.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.