Білоцерківська комісія з обстеження річки Рось: огорожі навколо водойм потрібно демонтувати
Нещодавно у Білій Церкві відбулось засідання комісії по обстеженню річки Рось та внесенню пропозицій щодо її екологічного стану та благоустрою водоохоронних зон на території міста Біла Церква.
Про це повідомили у Білоцерківській міськраді.
Комісія засідала на виконання ухваленого парламентом законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування», який забороняє обмежувати доступ людей огорожами чи іншими конструкціями до узбережжя морів, річок та інших водойм.
Згідно нового закону, огорожі чи інші конструкції, які перешкоджають доступу людей до берегів та були встановлені до набуття чинності даного закону, мають бути демонтовані протягом 3 місяців. Огорожі мають демонтуватися їхніми власниками протягом 10 днів після отримання письмової вимоги виконавчого органу міської ради. У разі якщо вони цього не зроблять, конструкції буде демонтовані примусово.
Комісія обговорила механізм виконання цього закону на території Білої Церкви. Одним з перших кроків вирішено розробити нормативний документ, який буде визначати порядок демонтажу огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок та водойм в межах Білої Церкви. Після чого цей документ винесуть на розгляд органу місцевого самоврядування.
За час роботи комісії з червня 2019 року її члени обстежили санітарно-екологічний стан Білоцерківського середнього водосховища (відрізок річки Рось від Дендропарку «Олександрія» до греблі) та виявила об’єкти, які перешкоджають доступу людей до узбережжя річки Рось на цьому відрізку, порушуючи норми нового закону.
Згодом буде обстежено решту річки та інші водойми в межах Білої Церкви та визначено власників огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів і підлягають демонтажу.
Нагадаємо, у статті 47 Водного Кодексу України зазначено, що «Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів».