Біла Церква – претендент на створення еко-індустріального парку
Промисловий майданчик комунального підприємства "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс", що працює за аналогом індустріального парку, викликає інтерес у міжнародних організацій.
Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.
В Україну в цьому році заходить Проект від Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) щодо створення еко-індустріальних парків. Тому стати потенційним учасником цієї Програми, яка розроблена спільно з Світовим банком та ЮНІДО й реалізується через SECO Швейцарія, для КП "БВАК" це є перспективою для отримання нових можливостей розвитку.
Концепція Програми полягає в тому, щоб обрати з-поміж вітчизняних індустріальних парків 1-3 найцікавіші об'єкти, надати їм якісну міжнародну технічну допомогу, створивши таким чином перші індустріальні екопарки в Україні. Подібні проекти вже впроваджуються у В'єтнамі, Колумбії та Латинській Америці.
Враховуючи те, що Біла Церква - серйозний претендент на участь в проекті від ООН, нещодавно відбулась зустріч міського голови Геннадія Дикого з представниками місії UNIDO в Україні Цезарем Барахоном і Антоном Клещовим, представниками офісу SEСO Україна Ніколь Рудер та Анною Кузнецовою, директором «Центру ресурсоефективного та чистого виробництва» Андрієм Ворфоломеєвим та іншими.
За словами міського голови Білої Церкви, промисловий майданчик КП "БВАК" створений на основі раніше існуючих виробничих потужностей авіагалузі й наразі забезпечений будівлями, спорудами, інфраструктурою та інженерними комунікаціями (електроенергія, водопостачання та водовідведення, газ, пропускний режим тощо). Крім того, Біла Церква має вигідне географічне розташування, вдале логістичне сполучення, широкий спектр промислового виробництва та потужний економічний потенціал для залучення інвестицій. Тож сучасний підхід до розвитку промислового майданчика КП "БВАК" дозволить залучити нових резидентів, які генеруватимуть робочі місця, продукцію та надходження до місцевого бюджету.
Міжнародний експерт UNIDO Цезарь Барахон розповів про концепцію впровадження еко-індустріальних парків, що сприятиме розширенню виробництва з мінімізацією впливу промисловості на навколишнє середовище, а також окреслив переваги від проведення енергетичних/технічних аудитів для зниження споживання енергетичних ресурсів.
У ході зустрічі міжнародна делегація відвідала підприємства, що працюють на території Авіаційного комплексу, зокрема: "Арда Метал Пекеджинг Україна", "ESI", ПрАТ "Україна-Аероалянс" та інші компанії з виготовлення меблевої продукції.
Фото - Білоцерківська міська рада.