Новини

Безсульфатні шампуні: за та проти


Безсульфатні шампуні: за та проти - зображення

Безсульфатні шампуні підкорили б’юті-світ. Блогери, трихологи та стилісти кажуть, що лише такими продуктами має користуватись кожен, хто дбає про своє волосся та здоров’я шкіри голови. Але чим же вражають ці новітні шампуні? Чи справді знамениті CP-1 і La'dor здатні зробити диво з волоссям? І що таке взагалі ті сульфати? У нашій статті ми спробуємо дати відповідь на всі питання про безсульфатні шампуні.

Що таке безсульфатний шампунь?

Основою більшості бюджетних і професійних шампунів є сульфати — поверхнево-активні речовини, отримані із солей сірчаної кислоти. Причину їхньої популярності легко зрозуміти. Виробники цінують цю сировину за низьку ціну, а користувачі — за зручність використання, адже саме сульфати створюють пишну піну, швидко розчиняють себум і дають змогу легко змити шампунь. Але разом із тим вони поступово руйнують природні ліпіди волосся та шкіри голови, погіршуючи їхній стан.

Безсульфатні шампуні ж не містять цих агресивних ПАР, а точніше в їхньому складі немає Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Ammonium Lauryl Sulfate (ALS) і Ammonium Laureth Sulfate (ALES). Їхньою мийною основою є делікатні очищувальні компоненти, зазвичай рослинного походження, які працюють дещо повільніше, але значно делікатніше. Тому безсульфатні засоби дбають про волосся та допомагають зберегти його здоров’я та красу.

За що люблять такі шампуні?

Головною перевагою безсульфатних продуктів є їхній максимально делікатний вплив на волосся та шкіру голови. Саме тому їх часто рекомендують трихологи, які бачать негативні наслідки використання сульфатів на прикладах своїх клієнтів.

Ось список особливостей, за які безсульфатні шампуні здобули широку популярність:

  • Щадні до шкіри голови. Ніжні ПАР змивають бруд без провокування подразнень і сухості на шкірі, тому чудово підходять навіть у випадку підвищеної чутливості.

  • Підтримують гідробаланс. Оскільки несульфатні речовини зберігають цілісність кутикули, волога залишається всередині, а волосся не страждає від сухості.

  • Зберігають колір. Делікатні очищувальні компоненти працюють дещо слабше, тому не вимивають пігменти фарби та зберігають яскравість і насиченість відтінку фарбованого волосся.

  • Ідеальні для щоденного миття. Якщо мити голову звичайним шампунем щодня, можна пересушити шкіру та отримати суху лупу, натомість безсульфатний засіб вбереже від таких проблем.

  • Підходять алергікам. Безсульфатні шампуні зазвичай надають делікатну дію та не подразнюють схильну до алергічних проявів шкіру.

Отже, м’яке очищення без сульфатів допоможе відростити міцне, здорове та красиве волосся.

Безсульфатні шампуні: за та проти - зображення

Які недоліки шампунів no-sulfate?

Якщо сульфатні шампуні полюбив весь світ за легкість використання, то для безсульфатних засобів це головна проблема. Більшість їхніх недоліків пов’язана з дискомфортом під час самого миття голови:

Погано піняться. Ніжні ПАР утворюють м’яку піну в невеликій кількості, яку важко розподілити по всій поверхні голови.

  • Не економні у використанні. Через малу кількість піни доводиться наносити більшу кількість шампуню і, відповідно, недешевий продукт закінчується доволі швидко.

  • Погано змиває стайлінг. Слабкі очищувальні речовини нормально змивають себум, але можуть не впоратися зі стійкими стайлінговими засобами й залишити липку плівку на волоссі.

  • Може не підійти для жирної шкіри. У випадку надмірно активної роботи сальних залоз доведеться намилювати волосся двічі безсульфатним шампунем, щоб відчути бажану свіжість.

  • Через ці особливості від безсульфатних шампунів часто відмовляються одразу після першого використання.

Але варто потерпіти кілька разів, щоб призвичаїтися до нового засобу й оцінити його позитивний вплив на стан волосся.

Безсульфатні шампуні: за та проти - зображення

Які безсульфатні шампуні найпопулярніші?

Щоб знайомство з продуктами no-sulfate було успішним, варто одразу спробувати найкращі позиції з цієї категорії. Ми склали для вас список із шампунів, кожен із яких отримав кілька сотень захоплених відгуків на різних майданчиках.

Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Shampoo

Цей продукт вдало поєднує очищення з інтенсивним живленням. Він містить натуральні рослинні олії, протеїни та колаген, які дарують ефект поступового відновлення пошкодженого волосся.

La'dor Keratin LPP Shampoo

Як для безсульфатного, цей шампунь доволі добре піниться й ефективно змиває себум. Він збагачений багатьма рослинними оліями, тому робить волосся блискучим, пружним і гладким.

Estel Professional Otium Aqua

Інтенсивно зволожувальний засіб стане справжнім порятунком для сухого та зневодненого волосся. Він делікатно очищує його, наповнює вологою та відновлює природну еластичність.

Jerden Proff Sulfate Free Shampoo

Шампунь українського бренду містить кератинові протеїни, тому чудово зміцнює волосся після фарбування, кератинового вирівнювання та частого вкладання плойкою.

Inebrya Shecare Reconstructor Shampoo

Формула з кератином і стовбуровими клітинами винограду розроблена спеціально для відновлення сухого та пошкодженого волосся. Він ідеальний для любителів стайлерів і частої зміни кольору волосся.

Якщо ви на власному досвіді переконались у шкідливості звичайних шампунів, ласкаво просимо в клуб поціновувачів безсульфатного очищення. Потрібно лише трішки терпіння, і такий догляд обов’язково дасть результат у вигляді міцного, шовковистого та сяйного волосся.