Новини
Головні новини
Україна-суспільство
Автоновини

Бензин стане якісним: затверджено нові екологічні вимоги до пального


Міненерго ініціювало вдосконалення норм, що регламентують якість автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, аби вони відповідали європейським стандартам.

Фото: ІА «Погляд»

На своєму останньому засіданні, що відбулося 23 вересня, Кабмін прийняв розроблену Міністерством енергетики постанову, якою вносяться зміни до техрегламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив.

Зміни покликані допомогти спростити ведення господарської діяльності на вітчизняному ринку нафтопродуктів, а також збільшать конкурентоздатність вітчизняних палив на європейських ринках.

Водночас відтепер установлено єдині обов'язкові екологічні вимоги до палив відповідно до європейських стандартів, тож це дозволить запобігти продажам неякісних палив на внутрішньому ринку, а разом з цим - і іншим зловживанням та злочинним діям. Таким як, наприклад, у травні ми розповідали, що на АЗС Білоцерківщини та Васильківщини збували крадене у військових пальне.

 «Проєкт постанови розроблено Міненерго з метою імплементації директив Європейського Союзу», - пояснила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

Зміни до технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив

Зокрема, вони стосуються:

  • установлення чітких норм вмісту сірки в рідких паливах, які використовуються на території України;
  • уточнення та введення нових термінів і визначень, що дозволить уникнути різного тлумачення положень технічного регламенту.

Постанова сприятиме створенню належних умов для виконання Україною вимог щодо дотримання європейських норм викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від використання нафтопродуктів.

Зауважимо, «Погляд» розповідав, що наприкінці липня українські мережі АЗС підняли ціни на бензин та дизпаливо.