25.04.2018
Наталія Проценко 0
Жителі Вишгорода вже не один рік зіштовхуються з постійними транспортними проблемами. Адже офіційний перевізник до станції метро Героїв Дніпра здійснює перевезення регулярно, але проміжок часу між рейсами досить великий, автобуси не комфортні та повільні. Містянам не подобається і те, що остання маршрутка йде о 22.15, тобто після додому вже не дістатися. Поки не вистачає маршруток, навіть нелегальні перевізники - це вихід зі скрутного становища.
“Автобусом - це довго. Я розраховую час так, щоб мені дістатися до робочого місця швидше. До “Петрівки” я дістаюся за 15-20 хвилин. А на автобусі тільки до Героїв Дніпра діставатися хвилин 25-30”, - каже місцева жителька Валерія.
“В маршрутках некомфортно їхати. Вони не часто ходять. Їх можна чекати особливо зранку або ввечері дуже довго. А попутки і в 12 ночі забирають з Києва”, - розповідає житель Вишгорода Олександр.
Водночас чимало людей виступають проти, піклуючись за свою захищеність та здоров’я. Адже нелегали паркуються з порушеннями, перевозять без ліцензії. На час поїздки пасажир, якого везе маршрутник-нелегал не застрахований і в разі ДТП не отримає жодної компенсації. Жителі міста щодня наражають себе на небезпеку. Адже за кермо такої нелегальної “попутки” може сісти водій у будь-якому стані.
Директор компанії-перевізника ТОВ “Авто-Лайн” Олександр Балуєв стверджує: “У мене є медик, механік і слюсар. Постійно механік контролює рухомий склад. А медик щоранку перевіряє стан здоров'я водіїв: по-перше, на алкоголь, а також, можливо, людина має проблеми з серцем чи відчуває втому тощо. У нелегалів такого немає”.
Місцевий житель та активіст Арсеній Толстих розповідає: “Коли злива чи сніг, то в центрі міста на кінцевій зупинці величезна черга організовується — людей 200-300. Вони змушені виходити на дорогу через нелегалів. І всі так і стоять в крайній лівій смузі. Я був свідком, як вантажівка трохи б не в’їхала в натовп. На щастя, люди відскочили і ніхто не постраждав”.
Підприємець скаржиться: нелегали діють зухвало, на закон не зважають, податків не платять. Крім того нелегали возять пасажирів, а офіційному перевізнику лишаються бабусі із клунками, учасники АТО та інші пільговики. Тож заробити не виходить. Будуть нелегали — ситуація тільки погіршуватиметься. Не працюємо, а виживаємо — запевняє директор ТОВ “Авто-Лайн”. Адже стан рухомого складу погіршується, автобуси стають менш комфортабельними та повільнішими, але змінити ситуацію немає можливості.
“Перевізник повинен заробляти якісь кошти для того, щоб купувати колеса, запчастини, солярку, сплачувати податки. Для того, щоб пройти техогляд — потрібно заплатити, а щоб придбати страховий поліс на одне авто — потрібно близько 3 тис. грн. І так на кожне”.
Водночас з початку року Вишгородська міська рада почала виділяти щоквартально 450 тис. грн на 397 маршрут, щоб покривати пільгові перевезення.
На відміну від офіційних перевізників, нелегали не сплачують жодних податків до державної скарбниці. Водночас, варто не забувати, що податки — це можливість для місцевої влади забезпечувати бюджетні сфери. А це і сфера охорони здоров’я, освіта та інфраструктура. Стосовно маршруту “Ярославичі — м. Почайна” мер Вишгорода Олексій Момот відповідає: “У мене є певні питання щодо цього маршруту. Але ніколи я не буду їх чіпати з одної простої причини — вони вивозять людей на Київ. Якщо їх звідти прибрати, ми отримаємо транспортний колапс і буде біда. Якщо весь комплекс “Ярославичі” піде на зупинку, то куди вони тут загрузяться?”
Змінити ситуацію та покращити транспортне сполучення з Києвом можливо і мав би новий маршрут, який анонсувала міська влада. Але його впровадження розтягнулося вже на 2 місяці.