Автор знаменитого «Чорного квадрата» народився 142 роки тому в Києві
В цей день 23 лютого 1879 року у столиці, в українсько-польскій католицькій сім'ї Северина та Людвіки Малевичів народився майбутній художник Казимир Малевич.
Радянський та український художник-авангардист, визначний діяч українського авангарду, засновник супрематизму, один з фундаторів кубофутуризму, педагог, теоретик мистецтва був членом «товариства голів земної кулі», повідомляє Вікіпедія.
Біографічні відомості
Раніше вважалося, що місцем народження Малевича є будинок, що не зберігся до цього часу, за адресою Бульйонська вулиця, 15. За останніми дослідженнями, місцем народження художника був будинок його тітки Марії Оржеховської за Жилянською вулицею, нині ця територія — між двома житловими будинками: комплексом «Дипломат Холл» та сусідньою будівлею 1970—1980 років. Батько був інженером цукрового виробництва, тому сім'я часто переїжджала з одного містечка до іншого, від однієї цукроварні до іншої.
Про художній напрямок та діяльність митця
Став одним із засновників абстрактного мистецтва. 1915 року започаткував новий модерністський напрям у мистецтві — супрематизм. 7 грудня 1915 року вперше виставив картину «Чорний квадрат на білому тлі», яка перетворилася на ікону абстрактного мистецтва. Згодом з'являється картина «Біле і чорне». Малевич видавав журнал Supremus (1916).
У 1927–1930 викладав у Київському художньому інституті, де в цей час працювали Федір Кричевський, Михайло Бойчук, Віктор Пальмов, Вадим Меллер, Олександр Богомазов, Володимир Татлін, Василь Касіян, мав намір працювати з О. Архипенком. Але початок репресій в Україні проти інтелігенції змусив Малевича знову повернутись у тодішній Ленінград.
Відомі полотна художника та їхня оцінка
На світовому арт-ринку представлена мізерна кількість робіт Казимира Малевича. Всі роботи відомого абстракціоніста знаходяться в музейних колекціях по всьому світі. На аукціони потрапило не більше десятка робіт, які спадкоємці Малевича змогли відсудити у декількох музеїв. Якщо якась композиція і потрапляє на торги, то ця подія безумовно стає сенсацією, а колекціонери готові платити десятки мільйонів, щоб мати у своїй збірці твір відомого майстра, повідомляє artslooker.
«Супрематична композиція», 1916. Полотно, олія. 88,5 х 71. Продана на аукціоні Christie’s, Нью-Йорк, 15 травня 2018 року за $ 85,8 млн.
«Містичний супрематизм (Чорний хрест на червоному овалі)», 1920-1922. Полотно, олія. 100,2 х 59,2. Проданий на аукціоні Sotheby’s, Нью-Йорк, 5 листопада 2015 року за $ 37,77 млн.
«Супрематична композиція № 18», 1915. Полотно, олія. 53,3 х 53,3. Продана на аукціоні Sotheby’s, Лондон, 24 червня 2015 року за $ 33,76 млн
До рейтингу не включено продаж четвертого варіанту «Чорного Квадрата» 1932 року, яку московський аукціонний дім «Гелос» виставляв на відкриті торги у 2002 році під час розпродажу колекції Інкомбанку. Попередня оцінка тоді склала $ 1 млн. За цю суму картину до торгів купив бізнесмен Володимир Потанін і віддав її в Ермітаж в Петербурзі. За словами керівників «Гелоса», їм тоді пропонували більше, але відкрито продавати не дозволило керівництво держави.
Раніше «Погляд» повідомляв про ірпінця Владислава Задворського, який пройшов перший (кваліфікаційний) етап відбору на участь у міжнародному мистецькому пленері «Кращий художник/The best artist 2021».
Також ми розповідали, що садиба відомого художника Матвія Донцова знову під загрозою знищення та забудови. Долю охоронного статусу пам’ятки місцевого значення вирішували на засіданні комісії з питань культури виконкому Ірпінської міськради.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.