Новини
Всесвіт

Астрономи отримали знімки, на яких водно, де ховається гігантська чорна діра

Ця чорна діра знаходиться від нас на відстані всього лише 27000 світлових років.

Астрономи отримали знімки, на яких водно, де ховається гігантська чорна діра - зображення
Фото: ESO

Астрономи зробили найглибші та найчіткіші зображення центру Чумацького Шляху, що дозволило з безпрецедентною точністю оцінити масу гігантської чорної діри під назвою Стрілець A*, що знаходиться в самому серці нашої галактики, повідомляють на Space.com.

Оскільки чорна дірка у центрі Чумацького Шляху не випромінює світло, її не можна спостерігати безпосередньо. Астрономи можуть дізнатися про її властивості, тільки вивчивши рух зірок на її околицях.

«Стеження за зірками на близьких орбітах навколо Стрільця A* дозволяє нам точно досліджувати гравітаційне поле навколо найближчої до Землі масивної чорної діри, перевірити загальну теорію відносності та визначити властивості чорної діри».

співавтор дослідження та лауреат Нобелівської премії з фізики 2020 року Райнхард Гензель

Вимірювання, що провели цьогоріч вчені показали, що Стрілець A* має масу 4,3 млн сонців і знаходиться на відстані 27 000 світлових років від Землі. Обидві ці цифри на сьогоднішній день є найточнішими оцінками в своєму роді.

Нагадаємо, цього тижня сонячний зонд Parker вперше «доторкнувся» до Сонця.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.