Блоги

Антоніна Малей: «Місто з химерами», історія – легенда про містичний трикутник міста Києва

«Місто з химерами» Олеся Ільченка потрібно читати у Києві. Звісно, подумки ти все одно никаєш його вуличками, але в романі так закручено містичний сюжет разом зі згадками про реальні події київської історії, що п’ятки вже чухаються піти і перевірити все н

Антоніна Малей: «Місто з химерами», історія – легенда про містичний трикутник міста Києва - зображення

Ця історія – легенда про містичний трикутник міста: будинки з чортами, що поглядами ув‘язнили сакральне серце міста, Софію Київську.

Це оповідь про київську старовину з її скарбами і таємницями, про місто, пронизане норами, підземними ходами та загадковими галереями, де міг жити міфічний змій.

А може живе і зараз, принаймні архітектора Городецького це навряд чи здивувало б.

В цей час Вікентій Хвойка розкопує поганські кургани, пан Раковський закликає у своє фотоательє поважних знайомих, в музейних залах походжає родина Косачів, з кав’ярень та ресторанів долинають пахощі гарячого шоколаду з мигдалем і корицею і жюльєна з грибами та фазаном, науковці обговорюють відкриті у Європі дивовижні ікс-промені, а над містом збираються хмари.

Городецький опирається незримому впливу прибульця з печер, господаря темряви, він вивчає проекти колег-арзітекторів і з жахом усвідомлює, що усі ці химери на будинках невипадкові. Коротше, куди там вашому «Коду да Вінчі»).

І постійно відкладаєш книгу, щоб перевірити, чи справді така смерть відбулась на будівництві костелу, чи справді плавуча дача «Сафарі» була в Городецького, а що це за газета така, а ну роздивлюсь ближче будинок з котами.

Коротше, я би хотіла прочитати цю книгу у підлітковий час і закохатись у Київ знову.

У місто, де «гомінкий Хрещатик, невпинно розмовляючи, шумить, шурхотить, цокає підборами, струмує повз Пасаж, спрямовуючи іноді когось із перехожих до вузького сірого простору цього невликого кварталу магазинів і кафе», а «фіолетові сутінки скрадаються між будинками, чіпляються за дерева, розливаючись довкруж, викликаючи відчуття світлої печалі»

І зненацька ловлю себе на думці: «Як же мені пощастило вирости у цьому загадковому красивому місті!»
Як нам усім пощастило, що цей вразливий коштовний камінь вистояв під час двох світових воєн, хоч і сильно втративши.

Хоч і постраждавши від сучасних забудовників-живодерів. Як же хочеться захистити Київ зараз від варварських російських бомбардувань, щоб його сакральне серце, оповите тихими легендами, билося ще багато сторіч.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Раніше Антоніна Малей у своєму блозі розповідала, що внаслідок обстрілів росіян, національний науково-природничий музей зазнав руйнувань і потребує допомоги.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.