Аномальна спека в Європі – прямий наслідок зміни клімату, – ООН
Частота і інтенсивність теплових хвиль і температурних стрибків по всьому світу продовжують зростати, при цьому в обох півкулях були встановлені нові температурні рекорди, повідомляють в ООН.
«Під час надзвичайно ранньої та інтенсивної теплової хвилі у Франції, Німеччині, Голландії стовпчик термометра піднявся до небувалого рівня – вище 40 градусів Цельсія. При цьому середня температура повітря перевищила норму на 2°C. Таким чином, для прикладу, червень став найспекотнішим місяцем з середини XIX століття, коли почалися інструментальні спостереження. У деяких регіонах Європи висока температура також супроводжувалася рясними опадами». – повідомляють в організації.
Нагадаємо, на думку вчених, обмежити підвищення середньої глобальної температури в 1,5 градуса за Цельсієм вдасться, лише коли повністю відмовитися від введення в дію нових виробництв, що викидають в атмосферу вуглекислий газ.
Також в організації зазначають, що наразі національні метеорологічні і гідрологічні служби в Європі разом з національними та місцевими органами влади розробляють план дій і системи швидкого оповіщення про виникаючі ризики, активізують зусилля щодо захисту населення у всьому регіоні.
Варто зазначити, що підвищення температури відчула на собі не тільки Європа: теплова хвиля поширилася і на північні території. Небувалі температурні показники зафіксовані в Скандинавії і Гренландії. Через аномальні температур починають швидше танути льоди арктичних вод. Крім того спалахнули лісові пожежі і в Арктиці, включаючи Сибір, Гренландію і Аляску. Станом на 29 липня, в Сибіру згоріло більше 32 тисяч гектарів землі, було зафіксовано 745 осередків займання. Відзначається, що дим від лісових пожеж можна побачити навіть з космосу.
У Європейському центрі середньострокових прогнозів погоди і в Службі з питань зміни клімату «Коперник» встановили, що викиди вуглекислого газу від лісових пожеж за липень 2019 можна порівняти з річною кількістю паливних викидів в Колумбії.
«Хвилі спеки в Європі, які стають все більш регулярними та інтенсивними, – це результат антропогенної зміни клімату», – зазначили вчені з World Weather Attribution, які досліджували, наскільки екстремальна спека у Франції в цьому році пов'язана з діяльністю людини. Як зазначає ВМО, екстремальна спека в Європі є прямим наслідком зміни клімату.
Як писали в ІА «Погляд» раніше, вміст CO2 в атмосфері Землі перевищив рекордну позначку. Натомість, на думку вчених, , якщо висадити мільярд гектарів дерев, то це призведе до скорочення СО2 в атмосфері на 25%. Це може стати найбільш ефективним рішенням у боротьбі зі зміною клімату.
Цікаві факти про хвилі тепла в Києві:
В Києві зафіксовано 37 випадків хвиль тепла (ХТ)
за 1911–2015 рр.Найбільша кількість випадків ХТ зафіксована за декади 1931–1940 рр. та
2001–2010 рр. – 6 і 5 випадків, відповідно. За 2011–2015 рр. – вже також
зафіксовано 5 ХТ.18 днів – це максимальна тривалість хвилі тепла в Києві (ХТ кінця липня –
першої половини серпня 2010 р.).
Нагадаємо, температурний червень побив рекорди в Києві. Крім того, цього літа було зафіксовано відразу два антирекорда. Тривале зниження температури повітря у Києві призвело до того, що температура води у Дніпрі вперше після 27 травня стала нижчою за +20,0°С. Натомість 14 липня у столиці була зафіксована рекордна кількість опадів для цього дня – 36 мм.