Блоги

Анна Хоменко: Про те, як організувати ефективну роботу благодійного фонду

Створення благодійного фонду в умовах війни має свої виклики. Потрібно бути гнучкими, адаптовуватися до постійних змін, бути готовим до складних емоційних ситуацій та усвідомлювати, що в таких умовах попереднього досвіду може виявитись недостатньо.

Анна Хоменко: Про те, як організувати ефективну роботу благодійного фонду - зображення

Постійне вдосконалення та пошук нових інноваційних рішень — необхідні елементи успішного функціонування фонду під час війни.

Історія створення фонду

Ідея створення фонду виникла в перші тижні війни. Засновником фонду став Даніїл Пасько, який в дитинстві теж втратив батька. Це спонукало його зібрати команду, яка розділятиме його цінності та бажання допомогти. 

Спочатку ми тестували різні підходи і шукали шляхи, як все правильно організувати. Починали з маленької кількості родин, яким була потрібна допомога. Це було близько 30 сімей. Нам було важливо вибудувати з ними довірливі стосунки і показати, що вони можуть вбачати в нас справжню підтримку. З часом ми удосконалилися, про нас багато розповідали у ЗМІ, наші родини рекомендували наш фонд іншим і завдяки цьому зараз під нашою опікою перебуває така величезна кількість родин. Станом на липень 2023 року понад 5000 родин знаходять у нас підтримку та захист. 

Ми були б раді, якби взагалі не було потреби створювати фонд. Але війна продовжується, а кількість дітей, які втрачають батьків — збільшується. Наша місія — надати таким родинам якісну допомогу. А це було б неможливо без налагодженої системи. 

Анна Хоменко: Про те, як організувати ефективну роботу благодійного фонду - зображення
Зустріч помічників фонду

Як ми вибудовували організаційну структуру фонду? 

1. Проаналізували поставлені задачі. 

2. Створили команду фандрейзингу. Кожен фонд існує за кошти інвесторів та донорів. Тож люди з команди фандрейзингу працюють над тим, щоб у нас було достатньо ресурсів для забезпечення наших сімей.

3. Запустили кол-центр. Це команда людей, які приймають та опрацьовують заявки на вступ до фонду.

4. Вибудували роботу помічників. У нас індивідуальний підхід до постраждалих сімей, тож кожна родина має свого помічника, який з ними працює. Помічники допомагають родинам у складних життєвих ситуаціях, консультують, повідомляють про програми допомоги від фонду, визначають потреби дітей та родин. Діти перебувають під опікою фонду аж до повноліття. А протягом цього часу ми стараємось допомогти зі всім, що в наших силах. 

Сімейні помічники — унікальна посада у фонді. Спочатку це були просто люди, які горіли бажанням допомагати. З часом ми все більше вдосконалювали підхід до відбору помічників. Додали етап співбесіди з психологом, щоб зрозуміти, чи має людина внутрішній  ресурс на те, щоб надавати допомогу іншим і при цьому не нашкодити  собі. 

5. Сформували команду психологів, які тепер консультують наші родини, адже в роботі нашої організації дуже важлива професійна психологічна підтримка. Співробітники фонду, в тому числі помічники, також мають можливість консультуватися з нашими психологами, щоб підтримувати свій емоційний стан у нормі, адже вони постійно працюють з важкими ситуаціями.

6. Ще одним важливим кроком стало створення відділу маркетингу, який працює над просуванням фонду у медійному просторі. Ми розуміємо, що для залучення більшої кількості донорів необхідно, щоб про нас дізнавалася якомога ширша аудиторія. Метою цього відділу є нагадувати всьому світу про події, які відбуваються в нашій країні, і про те, що діти, батьки яких загинули внаслідок війни в Україні, потребують нашої допомоги. 

Анна Хоменко: Про те, як організувати ефективну роботу благодійного фонду - зображення
Катерина Позіненко, співробітниця фонду, разом з колегами збирають подарунки підопічним на Новий рік

Поради при створенні команди:

* Бути відкритими щодо процесів та змін, які відбуваються всередині організації.

* Сприяти розвитку працівників в компанії: підтримувати нові ідеї та допомагати їх реалізовувати.

* Показувати працівникам, наскільки їх робота важлива.

Єдність команди та довіра одне до одного — ключові елементи для ефективної роботи фонду. І хоча існує безліч способів вдосконалюватись, для нас найважливіше залишатися вірними своїй місії і збирати навколо себе людей, яким близькі наші цінності.

Анна Хоменко

Раніше ми розповідали, як 15 річна Анастасія Румянцева втратила обох батьків під час війни.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.