Андрій Сагайдак: Чорницево-орхідейний маршрут

А значить треба регулярно самостійно оглядати потрібні локації, прочищати таємні стежки і слідкувати за фенологічними змінами.
Зараз - час чорниць і суниці. Чорниця, на "моєму" ягіднику вродила рясно і, судячи зі співвідношення стиглих і зелених ягід, буде ще довго.
Пізніше до чорниці додасться ведмедина і костяниця, а за ними і брусниця. Остання вже всипана зеленою зав'яззю.
Поруч із сосняком-чорничником, на острові, серед заболочених лісів, знайшов зарості рідкісної поліської орхідеї - любки дволистої. На невеликій галявині - понад 70 квітюючих особин! Це найбільша популяція, що я знаходив у нас за 20 років роботи.
Була іще маса цікавих знахідок. Але про них трохи згодом. Природа не перестає дивувати. Здається знайомі місця - а щосезону тебе чекають нові і нові маленькі відкриття.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.