АМКУ посилює моніторинг паливного ринку
Це спричинила поширена низкою ЗМІ інформація щодо вірогідного обмеження обсягів постачання до України нафтопродуктів виробництва білоруських нафтопереробних заводів.
На офіційному сайті Антимонопольного комітету України повідомляється, що для забезпечення попиту споживачів на пальне у повному обсязі частка бензинів та дизелю, які виробляються й ввозяться із Білорусі до України, досить істотна. А від 9 серпня, як розповідав «Погляд», у Білорусі не вщухають народні протести проти оголошення Олександра Лукашенка переможцем виборів президента. Робота більшості підприємств держави заблокована через численні страйки працівників.
Отже, реагуючи на потенційні ризики, АМК застерігає учасників ринків від вчинення будь-яких антиконкурентних практик, що можуть негативно вплинути на ресурсне наповнення та цінову ситуацію.
Зокрема, мова про наступне:
- створення штучного дефіциту пального;
- необґрунтоване підняття оптових та роздрібних цін на пальне;
- створення бар’єрів у доступі до інфраструктури морських портів із перевалки нафтопродуктів.
Зауважимо, днями Кабінет міністрів України постановою №719 від 17 серпня знову ввів спецмита на імпорт деяких товарів з Російської Федерації. Податок у розмірі 4% встановили в тому числі і на дизельне паливо, хоча аграрії попереджали президента та уряд, що введення мита на імпорт дизельного палива призведе до його подорожчання, а це серйозно вплине на агросектор, особливо напередодні збору врожаю.
У разі виявлення будь-яких порушень законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет збирається реагувати відповідно до чинного законодавства.
Як повідомляв «Погляд», у другому півріччі поточного року до місцевих бюджетів уряд планує спрямувати майже 4 млрд грн акцизного податку з пального.