AfterIlovaisk: документальні свідчення участі російських збройних сил у війні проти України
Зараз уже записано близько 70-ти історій – спогадів бійців, які брали участь в операції в Іловайську, та рідних тих, хто загинув тоді у боях
Майже три роки тому було ініційовано документальний проект AFTERILOVAISK. Він розпочався з записів спогадів бійців, які брали участь в операції в Іловайську, та рідних тих, хто загинув тоді у боях. Героями проекту стали люди, які потрапили в об'єктиви фотографів Maks Levin Markiian Lyseiko під час оточення та виходу з міста.
«Деколи, ми самі собі ставимо питання для чого наш проєкт? Відповідь у кожного своя, але зводиться вона до одного знаменника – щоб зберегти пам'ять про події в Іловайську, що відбулись у серпні 2014-го. І не просто зберегти, а не дати фальші просочитися в цю історію. Не дозволити забути факти про присутність росіян, не викривити мотиви наших йти у бій, показати чому дехто обрав полон, розповісти про тих, хто власне і творив ту історію. Розповісти - їхніми ж словами, – пояснюють ініціатори проєкту, і зауважують, що нині вже записано майже 70 історій.
«Одна з важливих причин: зібрати документальні свідчення участі збройних сил РФ, а не "повстанців", у війні проти України. І зараз, через п'ять років після початку війни з Росією, часто чую "та это же местные жители, какие россияне?" "Их там не было. Где доказательства?". Навіть від близьких родичів. Тому це актуально і потрібно», зазначає Maks Levin.
Раніше організатори AfterIlovaisk більше фокусувалися на спогадах військових саме про Іловайськ, а зараз у їхніх розповідях – і те, як ці події змінили їх, змінили їхнє життя. «Прочитати та послухати ці історії можна на сайті afterilovaisk.com (нагадаємо, що вже працює і англомовна версія сайту). Крім того, кілька місяців тому ми розпочали роботу над документальним фільмом, який дозволить по іншому поглянути на події в Іловайську - показавши не стільки саму війну, скільки людей, котрі взяли в ній участь (а дехто бере і зараз). Показати можливо місцями надто емоційно, але дуже правдиво. Але для реалізації цих планів, розвитку проекту, та його поточної діяльності (зарплата бухгалтеру, забезпечення стабільної роботи сайту, витрати на поїздки) – нам потрібна ваша підтримка. Підтримка тих, хто теж прагне зберегти нашу спільну історію. Підтримка тих, кому не байдуже як про Іловайськ розповідатимуть через 5-10-20 років», закликають організатори проекту.Зрпобити внесок можна за посиланням.