Новини
Новини Київської області
Головні новини
Вишгород
Київщина-суспільство
Політика

Адмінреформа: Вишгородський район залишається на карті Київщини


15 липня під час засідання парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування народні депутати проголосували за розділення майбутнього Бучанського району на два – Вишгородський і Бучанський.

Фото з Фейсбук-сторінки Ольги Василевської-Смаглюк

Отже, тепер на карті Київщини буде не 6, а 7 районів. «Створення Вишгородського району підтримано комітетом! Дякую всім колегам депутатам! Вітаю мешканців майбутнього Вишгородського району!» - прокоментувала народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк рішення, які народні депутати прийняли під вечір сьогодні, 15 липня.

«Керівнику Вишгородської районної ради Ростиславу Кириченку, депутату Київоблради Олександру Дзюбі та депутату Вишгородської райради Дмитру Ликову вдалося бути присутніми на засіданні Комітету і «вживу» почути доленосне рішення депутатів – виокремити Вишгородський район в окрему одиницю субрегіонального рівня. Цю пропозицію озвучила на засіданні Комітету народний депутат по 96-му виборчому округу Ольга Василевська-Смаглюк, і члени Комітету підтримали її 16 голосами при 14 необхідних для прийняття рішення», повідомила Вишгородська районна рада.

Голова Райради Ростислав Кириченко наголосив: «Це – перемога! Справжня перемога! Історичний момент, що засвідчив – народ може усе, коли об’єднаний єдиним прагненням! Вітаю Вишгородщину і дякую усім за активну громадянську позицію!»

Зауважимо, вирішення питання далося непросто. Учора це питання також піднімалося на засіданні комітету, однак тоді пані Ользі не вдалося переконати народних депутатів. Зате друга спроба – 15 липня – була успішною.

Фото ІА "Погляд"

Як повідомляв «Погляд», 14 липня біля стін Верховної Ради й Офісу президента відбулись пікети «Вишгородському району бути». Люди у прагненні відстояти свій район зібрали 10 тисяч підписів за те, щоб замість запропонованого Бучанського району, до складу якого мав увійти й нинішній Вишгородський, було створено два райони – Бучанський і Вишгородський.

Пікети вишгородців продовжились і 15 липня. Адже саме в цей день Верховна Рада мала виносити на голосування проєкт постанови Верховної Ради № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів», однак на прохання депутатів із фракції «Слуга народу» парламент зняв постанову із розгляду.

«Погляд» вислухав думки протестувальників та слідкував за перебігом подій безпосередньо під стінами парламенту, а також біля Офісу президента, куди представники громадськості Київщини вирушили, аби повторити свої вимоги.

Фото ІА "Погляд"

Раніше ми інформували, що 22 червня, під час засідання профільного підкомітету Верховної Ради, під будівлею комітету відбувся пікет, на якому представники від низки районів намагались переконати народних депутатів у необхідності створення додаткового району – Вишгородського.

Також «Погляд» розповідав, що на думку в.о. голови Вишгородської РДА Олексія Данчина, жителі Вишгородщини нічого не виграють, якщо Вишгород залишиться районним центром.