Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Адаптивний карантин в Україні продовжено, але що змінилось?


Як повідомляв «Погляд» раніше, адаптивний карантин в Україні продовжено до кінця літа. Однак з 1 серпня він буде дещо змінений. Про нові умови та зміни розповіли міністр охорони здоров’я Максим Степанов і головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

На брифінгу 23 липня очільник МОЗу Максим Степанов нагадав, що адаптивний карантин передбачає, що в залежності від епідеміологічної ситуації у кожному регіоні встановлюються ті чи інші обмеження. Навіть у межах однієї області можуть бути різні показники у різних її куточках. «Тому було встановлено, що адаптивний карантин запроваджується не лише на території цілого регіону, а й відносно адміністративно-територіальної одиниці (місто, район)», – зауважив Степанов.

Для зручності, щоб усі могли прогнозувати свої дії, МОЗ встановив 4 зони.

Посилювати карантин у тому чи іншому регіоні будуть тоді, коли показник захворюваності погіршуватиметься 5 днів поспіль. Про це заявив в інтерв'ю Українському радіо головний санітарний лікар Віктор Ляшко. «Якщо область протягом 5 днів буде перевищувати загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони і міста обласного значення, і кожен район покаже свій внесок у стан захворюваності коронавірусної хвороби. І в залежності, який відсоток дає район або місто обласного значення, він буде виділений або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зону. Червона – найбільш критична», – повідомив Ляшко.

А ось послаблення карантину відбуватиметься тоді, коли захворюваність буде знижуватися 3 дні поспіль. «Рішення про перехід з однієї зони в іншу зону приймає державна комісія ТЕБ і НС. У такий спосіб ми виключаємо будь-які політичні чинники перед місцевими виборами», – наголосив міністр Степанов.

Станом на 23 липня в Україні загалом підтверджено 61 851 випадок COVID-19, з них 34 тис. осіб одужали, а 1551 пацієнт помер. Протягом останньої доби лабораторно підтверджено 856 нових випадків інфікування.

Найбільша кількість активних хворих на 100 тис. населення наразі зареєстрована у Львівській (252) Закарпатській (215) та Чернівецькій (161,9) областях.

23 липня у Києві одужало 25 людей від COVID-19, а захворіло 112 осіб.

"Погляд" також інформував, що у Мар’яни Олеськів, голови Держтуризму, підтвердили коронавірус.