Новини
Новини Київської області
Головні новини

75 порушень правил рибальства зафіксовано у різних районах Київщини


У грудні порушення правил рибальства фіксували на водоймах у містах Київ, Переяслав, Тетіїв, Вишгород, а також у Бориспільському, Кагарлицькому, Миронівському, Вишгородському, Обухівському, Іванківському, Богуславському, Білоцерківському та Бучанському районах Київщини. Крім того, заборонену рибу продавали на ринках у Києві, Софіївській Борщагівці та Білій Церкві.

У період з 16 по 31 грудня 2020 року на водоймах Києва та області зафіксували 75 порушень. Про це повідомляє Київський рибоохоронний патруль.

Так, складено 11 протоколів за вилов риби забороненими знаряддями лову (ч. 4 ст. 85 КУпАП), 49 – за порушення Правил рибальства, зокрема вилов риби на зимувальних ямах (ч. 3 ст. 85 КУпАП), 8 – за незаконний збут чи придбання водних біоресурсів (ч. 1 ст. 88-1 КУпАП) та 1 – за продаж риби, занесеної до Червоної книги України (ч. 2 ст. 88-1 КУпАП).

Крім того, вилучено 6 заборонених знарядь лову та 230 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам, склали 34 374 грн. Накладено штрафів на громадян на суму 7 922 грн.

Порушення зафіксовані на таких водоймах: на Канівському водосховищі: у містах Київ, Переяслав, селах Вишеньки, Кийлів Бориспільського району, Балико-Щучинка, Стайки Кагарлицького району, Великий Букрин Миронівського району, Осещина Вишгородського району, Витачів Обухівського району Київської області, Григорівка та Бучак Канівського району Черкаської області; на р. Тетерів: поблизу сіл Пилява Вишгородського району, Страхолісся та Горностайпіль Іванківського району Київської області; на р. Рось: у смт Володарка, селах Половецьке Богуславського району, Мала Сквирка та Глибічки Білоцерківського району Київської області; а також на р. Ірпінь та оз. Земснаряд, що в м. Ірпінь, р. Роська у м. Тетіїв, р. Здвиж в районi c. Гавронщина Макарівського району та забороненій зоні Київської ГЕС, що у м. Вишгород Київської області.

На ринках та у місцях стихійного збуту: в м. Київ (ринки «Лісовий», «Дарницький», «Одеський», поблизу «Виноградаря», ярмарку на вул. М. Цветаєва, пр-кті Свободи, вул. Світлицького), м. Біла Церква, ринок «Таращанський» та с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, на ринку «Столичний».

Київський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного законодавства. Якщо ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, повідомляйте на «гарячу лінію» за номером: (099) 341-73-18.

Довідкова інформація. На Київщині діє заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах, ознайомитися з нею можна ТУТ. З картою можна ознайомитись за цим посиланням. Крім того, з 10 грудня встановлено заборону на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах, про це читайте ТУТ.

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв про те, що на Макарівщині браконьєри-рибалки завдали збитків державі на майже 1,5 тис. грн.

Також ми розповідали, що в Ірпені озеро Земснаряд заливають нечистотами.