7 млн незапланованих вагітностей у світі – можливий наслідок пандемії COVID-19
Кількамісячний карантин в усьому світі може призвести до того, що в середньому 47 мільйонів жінок у країнах із низьким та середнім рівнем доходу будуть не в змозі використовувати сучасні засоби контрацепції. Як результат – 7 мільйонів незапланованих вагітностей. Такі тривожні приблизні цифри отримав Фонд ООН у галузі народонаселення у співпраці з партнерами Avenir Health, Університетом Джона Хопкінса (США) та Університетом Вікторії (Австралія).
«Ці нові дані показують катастрофічний вплив, який COVID-19 може незабаром мати на жінок і дівчат у всьому світі», – наголосила доктор Наталія Канем, виконавчий директор Фонд ООН у галузі народонаселення. За її словами, у світі вже спостерігаються ознаки сплеску насильства над жінками та дівчатами, і все більше повідомлень надходить на «гарячі» лінії щодо насильства в сім'ї, кризові центри та до правоохоронців.
Однією з найбільших проблем на сьогодні є питання планування сім'ї. Як це робити, якщо у багатьох місцях на планеті заклади охорони здоров’я не надають відповідних послуг або обмежують їх надання через переповненість медичних установ хворими на COVID-19? Медичний персонал просто не в змозі надавати консультації з питань планування сім'ї та відповідні засоби. До того ж часто жінки відмовляються відвідувати медичні заклади через обмеження руху транспорту або страх захворіти на COVID-19.
У багатьох населених пунктах спостерігаються перебої у постачанні та наявності контрацептивів, що негативно вплине у питанні планування сім'ї на найбільш вразливі та маргіналізовані групи населення.
Так, за оцінками експертів, тримісячна перерва поставок призведе до того, що 13 мільйонів жінок не зможуть використовувати сучасні засоби контрацепції, у результаті чого буде 325 000 незапланованих вагітностей. У гіршому випадку, коли перебої в обслуговуванні населення триватимуть упродовж року, 51 мільйон жінок не зможуть використовувати сучасні засоби контрацепції, тож як наслідок – 15 мільйонів небажаних вагітностей.
«Пандемія поглиблює нерівності. Зараз мільйони жінок і дівчат ризикують втратити можливість планувати свої сім'ї та захищати тіло і здоров'я», – зазначила доктор Канем.
Довідково:
Фонд ООН у галузі народонаселення (United Nations Population Fund) – орган ООН, що керує оперативною діяльністю системи ООН у сфері народонаселения, сприяє країнам, які розвиваються, і країнам з перехідною економікою у пошуку рішень демографічних проблем. Це міжнародна організація, заснована у 1969 році. Штаб-квартира знаходиться у Нью-Йорку (США).
Фото - ілюстративні з відкритих джерел
Читайте також Домашнє насильство і карантин: як пов’язані, куди звертатись