Новини
Новини Київської області
Екологія
Вода

7 червня – відкриття літнього рибальського сезону-2019


Київський рибоохоронний патруль нагадує правила риболовлі

Обмеження, пов’язані з нерестовим періодом, закінчуються Сьомого червня,  тож рибальський сезон на водоймах Київщини розпочинається.  «Шановні рибалки! Вітаю вас з цією довгоочікуваною подією! Наголошую, що дотримання Правил рибальства гарантує цікаву рибалку та приємний відпочинок! Гарних вам уловів та трофеїв!», – привітав начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Київський рибоохоронний патруль пояснює, що у цей літній період на водоймах загального користування дозволяється вилов риби громадянам з берега та з човна вудками усіх видів, з загальною кількістю гачків не більше п’яти та спінінгом з блешнею. Норма вилову– 3 кілограма риби за добу. Нерестова заборона вилову раків закінчується 30 червня, норма – 30 штук. Щодо підводного полювання, то воно дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.

Існують мінімально допустимі розміри риби, при яких її можна брати в улов, наприклад: сом – 70 см, судак – 42 см, щука – 35 см, лящ – 32 см, короп – 25 см, лин – 20 см та інші. При недотриманні вимог Правил любительського та спортивного рибальства порушники відшкодовуватимуть збитки за один екземпляр водних біоресурсів, згідно з діючими таксами. А саме: судак – 510 грн, сом – 425 грн, щука – 340 грн, сазан – 306 грн, білій амур, товстолоб – 255 грн, лящ – 170 грн, лин – 119 грн, тарань (плітка) – 85 грн, краснопірка – 68 грн, плоскирка – 34 грн, карась – 17 грн, рак – 25,5 грн.

Однак сувора заборона встановлена на вилов риби такими знаряддями лову як сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості та інші. Хто ловитиме риби електровудкою, вибухівкою та шляхом потрави, дуже ризикує: за таке передбачена кримінальна відповідальність згідно із 249 ст. ККУ з відшкодуванням всіх нанесених збитків.

Київський рибоохоронний патруль нагадує, що згідно законодавства існує заборона на вилов водних біоресурсів протягом всього року: на Київському водосховищі (перед гирлом р. Тетерів) та на Канівському водосховищі (на відстані 5 км вниз від греблі Київської ГЕС, в затоці "Річище" вниз, від греблі до гатки та в затоці "Галерне" на всій акваторії). Якщо ж ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.