6000 бібліотек України стануть амбасадорами цифрової освіти
Нарешті офіційно можемо представити наших амбасадорів цифрової освіти ! 11 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації підписало меморандум про співпрацю із Українською бібліотечною асоціацією в рамках втілення національного проєкту «Дія. Цифрова освіта» .
Що це означає?
? бібліотеки стануть першими офлайн-хабами проєкту «Дія. Цифрова освіта»
? у комп'ютеризованих бібліотеках українці зможуть безкоштовно пройти навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності
? 6000 бібліотек по всій Україні долучаться до національного проєкту «Дія. Цифрова освіта» та популяризуватимуть цифрову освіту.
Нагадаємо в рамках діджиталізації України, Національна освітня платформа з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта» стартує вже 21 січня 2020 року на платформі EdEra і буде доступною за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/.
Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зауважив: «Зараз у програмі Уряду зазначена амбітна мета — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за три роки. Причому, 70% має бути віком від 30 до 60+ років. Мета абсолютно реалістична — у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти. Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей».
«Дія. Цифрова освіта» є безкоштовними курсами і буде орієнтована на різні цільові аудиторії — вчителів, лікарів, батьків, людей поважного віку тощо. У форматі серіалу зірки розповідатимуть основи цифрової грамотності.
- Базовий освітній серіал має три рівні складності — три сезони. Для визначення рівня потрібно пройти тестування.
- Освітній серіал для вчителів
- Освітній серіал про цифрову безпеку для дітей
Нагадаємо що поки на порталі доступні підсумки соціологічного дослідження з цифрової грамотності українців, про які вже писали журналісти ІА "Погляд"
Міністерство цифрової трансформації провело дослідження щодо цифрової грамотності серед населення України і оприлюднило основні результати.
Як українці розуміють цифрову грамотність
Найпопулярнішими відповідями були:
- вміння користуватися різними гаджетами
- використання цифрових пристроїв для отримання інформації
- знання та вміння користуватися «безпечно» усіма гаджетами
Найбільш розповсюджені безпекові проблеми, на думку українців
- злам сторінок/пошти
- отримання шахрайських повідомлень
- втрата інформації через віруси
Висновки дослідження
- 37,9% українців віком від 18 до 70 років мають цифрові навички нижче середнього
- 15,1% взагалі не володіють цифровими навичками
Переважно українці користуються інтернетом вдома — 86,5%.
Загалом населення України у середньому проводить 2 години в Інтернеті у будні дні та 3 години у вихідні.
Тож передбачається, що завдяки створенню офлайн-хабів і партнерської мережі, куди будь-який українець, у якого немає доступу до Інтернету чи якому просто потрібна допомога в цих питаннях, може прийти та прослухати необхідний курс.
«Кожен українець має право на безкоштовну цифрову освіту в Україні. Я думаю, що це дуже важливо, бо це буде через декілька років однією з наших найбільших конкурентних переваг у світі. І ви це побачите.
Я думаю за декілька років ми дійдемо до кожного містечка до кожного селища» », – наголосив Міністр цифрової трансформації Федоров.
Довідка
На Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності українці зможуть безкоштовно пройти три онлайн-курси: базовий курс із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей». Згодом на онлайн-платформі з'являться просунуті курси для різних спеціалізацій, курси для світчерів, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій.
Курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize.
Навчання на курсах буде в ексклюзивному форматі — освітній серіал. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків — освітні серії за участю експертів і селебріті. Амбасадорами цифрової освіти стануть українські зірки: Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Марія Єфросініна.