Новини
Екологія
Новини світу

6 тис км позаду: юна активістка Грета Тунберг перетнула Атлантичний океан


Юна активістка Грета Тунберг перетнула Атлантичний океан і пришвартувався в Нью-Йорку для участі в Саміті ООН з питань клімату.

Скріншот з Твіттера Грети Тунберг

Нагадаємо, про те, що шведська школярка збирається перетнути Атлантичний океан на яхті стало відомо на початку серпня. Грета Тунберг стала відомо після того як відразу троє норвезьких політиків номінували 16-річну еко-активістку зі Швеції, яка бореться з глобальним потеплінням, на Нобелівську премію миру.

Дівчина пливла на яхті з Європи в Нью-Йорк протягом двох тижнів, відстань, яку подолала школярка складає близько 6 тис км. Вона планує взяти участь в Саміті з питань клімату, який відбудеться 23 вересня, а також у Молодіжному саміті, який пройде напередодні в суботу.

Дівчина, яка стала «обличчям» молодіжного руху проти зміни клімату, вирішила не летіти в США на літаку, оскільки на авіацію припадає значна частка викидів парникових газів, що викликають глобальне потепління. Грету зустріли 17 вітрильників ООН, кожен з яких представляв одну з 17-ти Цілей сталого розвитку, повідомляють в Організації Об'єднаних Націй.

Після вітрильники супроводжували Грету до гавані Норт-Коув на Манхеттені в знак визнання її діяльності у боротьбі зі зміною клімату і за досягнення останніх 16 цілей, спрямованих на побудову кращого світу.

Вийшовши на сушу – вперше за два тижні, Тунберг сказала на прес-конференції:

«Я б, звичайно, воліла в ці дні просто ходити в школу, але ... я хочу допомогти змінити ситуацію».

На закиди старших, які закликають її «зайнятися» своєю справою – навчанням, вона відповідає:

«Дорослі не мають права переконувати дітей залишатися дітьми, оскільки саме дітям доведеться очищати планету від наслідків діяльності дорослих».

Нагадаємо, цього тижня Глава ООН оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію» і запросив всіх світових лідерів взяти участь в організованому ним Саміті з клімату.

Головні теми для обговорення на Саміті: перехід на поновлювані джерела енергії, фінансування заходів щодо стримування зміни клімату, податок на вуглеці, скорочення промислових емісій і озеленення економіки.