50 нових професій та посад з'явилося на ринку праці (ФОТО)
Про це розповіли у Міністерстві економіки України.
"Професії та посади повинні відповідати вимогам часу та потребам ринку праці, тому ми осучаснюємо перелік професій в класифікаторі. Крім того, нові професії, зокрема ті, що стосуються розмінування, медичної сфери тощо, відкривають нові можливості для громадян та сприяють формуванню нових напрямів діяльності, які виникли у зв’язку з війною та необхідністю подолання її наслідків", – сказала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Серед вилучених назв – "Інструктор з організації роботи народних дружин", "Викладач із соціальної педагогіки", "Прокурор-криміналіст" та інші.
Також Мінекономіки змінило 34 професійні назви робіт. Зокрема, за пропозицією Міністерства охорони здоров’я осучаснені вісім назв посад у сфері охорони здоров’я, та внесено нові назви професій: "Нутриціолог", "Професіонал з медичної статистики".
За ініціативою Національної поліції, у класифікатор додали нову класифікаційну групу "Слідчі (поліція)". До неї віднесли 6 назв слідчих: "Слідчий (поліція)", "Старший слідчий в особливо важливих справах", "Слідчий-криміналіст (поліція)" та інші.
52 професії приведені у відповідність до законодавства у сфері правосуддя, судоустрою та прокуратури – за пропозицією Офісу Генерального прокурора, Верховного Суду, Вищої ради правосуддя та Асоціації правників України. Зокрема, назву посади "Юрисконсульт" змінено на "Юрисконсульт (радник юридичний)".
Ще 18 професій приведено у відповідність до законодавства у сфері медіа – за пропозицією Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Зокрема, внесені нові назви "Автор текстів (копірайтер)", "Автор промов" та "Відеограф".
Станом на сьогодні, у класифікатор професій включено 9 180 професій, посад, занять, які систематизовані у професійні групи залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації, за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).
Після майже 3 років війни українські медіа продовжують залежати від донорського фінансування. Це ставить під загрозу їхню стійкість та незалежність. З метою діалогу між донорами, виконавцями та аудиторією Media Development Foundation запустив Core Media Fund (СMF). Це нова ініціатива, яка покликана інформувати про актуальні виклики та проблеми медіа.
23 жовтня у Києві відбулася конференція на якій зібралися українські менеджери національних та регіональних медіа, а також представники донорських організацій.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.