46 тридцятитонних вантажівки із землею гасили пожежу біля аеропорту "Бориспіль"
Вже третій день несанкціоноване стихійне сміттєзвалище горить неподалік ДП МА "Бориспіль". Пожежникам, звичайно, вдалося локалізувати вогонь, але повністю погасити палаюче сміття дуже важко.
Історія сміттєзвалища.
В районі очисних споруд, які належать КП "Бориспільводоканал" раніше розміщувався полігон по захороненню твердих побутових відходів. Пізніше його функцію на себе взяло сміттєзвалище поблизу села Глибоке. Але люди й далі продовжували возити сміття, за звичкою та заради економії коштів, на старе місце. Так біля аеропорту "Бориспіль" утворилося друге сміттєзвалище.
Тож 10 вересня відбувся підпал сміття, яке горить і досі. Горіло на декількох гектарах із вірогідністю поширення полум'я на соняшникове поле, що межує із аеропортом.
Із вогнем працювали пожежники-добровольці із ДПК “Штурм” , 2 водовозки КП "ВУКГ", пожежники Борисполя, с. Гора. Так як погасити сміття із пластиком, рубероїдом та гумою водою не можливо, було прийнято рішення про задіяння бульдозерів, вантажівок і засипати вогонь землею.
Голова районної ради Борисполя Байчас Владислав Михайлович організував через підприємство "Альтіс" , яке виконує роботи в аеропорту "Бориспіль", доставку землі на полігон.
Тридцятитонні автомобілі "Альтіса" возили землю із аеропорту. Було завезено 46 таких вантажівок, що і допомогло локалізувати пожежу.
Також бульдозер Т1-30 надала ПрАТ "Агробудмеханізація".
11 вересня проблемне сміттєзвалище відвідала в.о. КОДА Свищева Світлана та начальник головного управління ДСНС Київщини Слободяник Василь. Вони разом із міським головою Борисполя Анатолієм Федорчуком обговорили проблему, яка склалася та майбутнє будівництво сміттєпереробного заводу на Бориспільщині.
Перший заступник міського голови Микола Корнійчук у інтерв'ю "Телеканалу Бориспіль" розповів, що самостійно Бориспіль не зможе збудувати такий завод, адже на його будівництво потрібно 80-90 млн доларів США.
"Лише об'єднаними зусиллями декількох районів та за участі державного бюджету можна збудувати завод. До нас приїжджали американці, пропонували будівництво заводу і навіть вже заплачено 80% коштів за викуп земельної ділянки за окружною дорогою в сторону села Кірово (Кучаків), то голови сільських рад підняли шум. Тому будівництво заводу потрібно вирішувати на рівні держави".
Також Корнійчук розповів, що на місці несанкціонованого сміттєзвалища може бути організовано платний прийом сміття негабаритних відходів від жителів Борисполя та району із подальшою його переробкою на подрібнювачі, а потім подрібнене сміття можна закопувати в землю.