Новини
Суспільство
Культура
Події

4-й Форум Асоціації гідів України відбувся у Києві


У Києві відбувся 4-й Форум Всеукраїнської асоціації гідів України. Захід організовано громадською організацією Асоціації гідів України (UAG) та за підтримки Департаменту туризму та просування Київської міської адміністрації. Загалом 170 гідів з усіх регіонів України відвідали форум. Основною темою форуму стала Економіка вражень.

19 лютого 2020 року у Києві в колонній залі КМДА за підтримки Управління туризму та промоції Київської міської державної адміністрації відбувся щорічний форум Всеукраїнської асоціації гідів (ВАГ/UAG). Форум традиційно відбувся напередодні Міжнародного дня туристичного гіда, який в усьому світі, починаючи з 1985 року, відзначається 21 лютого. Національні асоціації та федерації кваліфікованих гідів у ці дні традиційно організують конгреси, форуми, семінари та інші професійні заходи, які сприяють розвитку екскурсознавства.

Яніна Гаврилова, голова правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація гідів» (ВАГ/UAG):

«У цьогорічному форумі участь взяли гіди з Миколаєва, Херсона, Одеси, Полтави, Кривого Рогу, Дніпра, Харкова, Івано-Франківська, Рівного, Львова, Умані, Білої Церкви, Вишгорода. За минулий рік кількість членів нашої асоціації – єдиної структури, яка представляє в Україні дві профільні міжнародні організації «European Federation of Tourist Guide Associations» (FEG – Європейську федерацію туристичних гідів) та «World Federation of Tourist Guide Association» (WFTGA – Світову федерацію туристичних гідів) – зросла на 30%. І сьогодні членами ВАГ є понад 300 кваліфікованих гідів фактично з усіх областей України. Така зацікавленість у професійній спільноті пояснюється, зокрема, тим, що з року у рік зростає кількість внутрішніх та іноземних туристів, а отже, виникає необхідність і в законодавчому, і в професійному врегулюванні багатьох питань. Ще важливі напрями – співпраця між гідами різних регіонів та постійне підвищення кваліфікації. Цього року ми започаткували новий формат, який якраз дозволяє поєднати і навчання, і знайомство з колегами та поглибити взаємодію з усіма локальними структурами, від яких залежить розвиток туризму в Україні".

"Започаткували нові секції – «Інтерпретація подієвого та етнографічного туризму», «Гастрономічного туризму», «Інтерпретації культурної спадщини». Тому під час форуму обговорили і заходи за минулий рік, і нові напрямки діяльності ВАГ. А ще – навчальні проекти, програму стажувань на 2020, участь у міжнародних конгресах. Адже головною метою нашої діяльності є об’єднання гідів для того, щоб створити сприятливі умови для розвитку туристичного ринку України».

Про застосування принципів економіки вражень та економіки спільної участі в удосконаленні управління суб’єктами туристичного бізнесу учасникам форуму розповів Сергій Кравцов, кандидат економічних наук, автор наукових публікацій з цієї тематики, викладач кафедри туризму та рекреації Київського національного торговельно-економічного університету.

Як гідам працювати з туристичними кластерами, поділився Олександр Файнін, один із засновників туристичного кластеру «Західна Черкащина». З розповіддю про розвиток гастрономічного туризму у світі та гастротренди 2020 року виступив Олексій Волков, гастрономічний гід із 6-річним досвідом, високий фаховий рівень якого підтверджено відповідним сертифікатом «World Food Travel Association» (Світової асоціації гастрономічних подорожей). Про репутацію туристичного продукту розповіла та рекомендації щодо її формування дала Олена Чернега, яка виконує обов’язки директора «Київський міський Туристично-інформаційний центр» (КП КМ ТІЦ). Віктори Гріза, кандидат історичних наук, радник міського голови м. Славутича, розповів про плани перезавантаження наймолодшого міста України у туристичному сенсі, а Христина Коваль, засновниця та координатор проекту «Туристичний кластер Вишгородщина+», поділилася планами щодо розвитку цього міста як одного із центрів спортивного, дитячого, рекреаційного туризму Київщини.

Окрім виступів експертів, київські гіди Ніна Костромова та Альона Тимошина на прикладі своєї екскурсії з елементами реконструкції «Подолянка, чи два дні з життя дівчини з Подолу 9-13 ст.») продемонстрували можливості інтерпретаційного підходу. Наталія Лихицька розповіла про розкриття історії міста та світової історії через розповідь про відомих особистостей на прикладі екскурсії «Київський Ікар Серж Лифар», Олександра Костенко поділилася досвідом роботи з іноземними туристами у скансенах «Мамаєва слобода» та «Пирогів» під час свого виступу «Гід – індентифікатор країни, поборювач міфів та стереотипів».

Успішним досвідом проведення екскурсій із колегами також поділилися військовий історик Андрій Швачко («Маловідомі об’єкти Київської фортеці»), Яніна Барибіна (про «Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка» - смачна подія року 2020»), Віталій Сівак (про специфіку проведення локальних гастроекскурсій «Кращий гастротур Миколаєва»), Галина Аблова («Вражаюча Херсонщина»).

Довідка:

Всеукраїнська асоціація гідів (UGA) – єдиний представник в Україні двох профільних міжнародних організацій: «European Federation of Tourist Guide Associations» (FEG – Європейську федерацію туристичних гідів) та «World Federation of Tourist Guide Association» (WFTGA – Світову федерацію туристичних гідів). Об’єднує у своїх лавах понад 300 членів з усіх регіонів України.