Головні новини
Буча
Вишгород
Немішаєве

300 мільйонів гривень на розвиток громад (ВІДЕО)


300 мільйонів гривень на розвиток громад й понад 100 законодавчих ініціатив - 32 стали важливими законами — такий підсумок роботи народного депутата України Ольги Василевської-Смаглюк за два роки її парламентської діяльності. Народна депутатка є найбільш активною серед депутатів-мажоритарників Київщини, сприяючи соціально-економічному розвитку об’єднаних територіальних громад 96-го виборчого округу. Василевська-Смаглюк у лідерах з розробки найбільш прогресивних законів, що покращують інвестиційний клімат в нашій країні, захищають бізнес та інвесторів, сприяють детінізації національної економіки, її цифровізації. Це сприяє зростанню надходжень до державного бюджету й підвищенню соціального захисту українців, модернізації освіти, медицини, інфраструктури, захисту довкілля та підвищення рівня громадської безпеки.

Сильні громади — сильна країна

З ініціативи, за сприяння або за підтримки Ольги Василевської-Смаглюк за ці два роки на її виборчому окрузі реалізовано проєктів розвитку громад на загальну суму 138 млн 600 тис грн. У процесі реалізації перебувають проєкти й об’єкти на загальну суму 132 млн 500 тис грн. Ще 31 млн 800 тис. грн передбачено на подальшу реалізацію проєктів розвитку та підтримки громад. Левова частка з цих грошей була виділена з державного бюджету.

У фокусі уваги депутатки перебувають насамперед медицина та освіта. Йдеться про переважно сільську місцевість, яка десятиліттями перед тим була обділена увагою державою.

Так за 2019-2021 роки була збудована амбулаторія первинної медичної допомоги в селі Луб'янка (Бучанська громада), проведено капремонт приймального відділення екстреної терапії в Славутичі. Відремонтовано станцію екстреної допомоги та вхідної групи в амбулаторію в Немішаєвській громаді. Проведена реконструкція приймального відділення в Іванківській лікарні та  встановлене сучасне діагностичне обладнання,

Цифровий рентген-апарат у відремонтованому рентген-кабінеті поліклініки Іванківської лікарні

там же здійснено капітельний ремонт приміщення під рентген-відділення та облаштовано його сучасною медичною апаратурою.

Облаштування КТ-кабінету в Іванківській лікарні

Крім того, медичні заклади отримали сучасне обладнання. Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги — мамограф.  Славутицька міська лікарня - фібробронхоскоп та відеоларингоскоп. Бородянська центральна районна лікарня — ультразвукову діагностичну систему. 

Іванківська центральна районна лікарня — відеоларингоскоп, цифрову рентгенівську систему та нові медичні каталки. Поліська центральна районна лікарня — електрокардіограф, цифровий мікроскоп та високоточний тонометр для вимірювання внутрішнього тиску.

У сфері освіти так само надається належна увага сільській місцевості. За програмою «Спроможна школа для кращих результатів» повністю реконструйовано Пісківську школу імені Ніни Сосніної (Бучанський район) та Іванківську школу.

У школах сіл Луговики, Мар’янівка та Вовчків колишнього Поліського району було встановлено сучасні дитячі ігрові майданчики. А ще в Мар’янівській школі реконструювали спортзал, а в Луговицькій — санвузли.

У Бучі збудовано гімназію на 14 класів. В Іванкові повністю реконструйовано систему теплопостачання в школі №2. У Славутичі реконструйовано школу №2 включно з покрівлею, а також облаштовано пандус в школі №4.

Реконструкція школи №2 в Славутичі

Проведено реконструкцію шкіл-садків в селищі Красятичах, Максимовичах і Радинці колишнього Поліського району. До того ж у Радинці ще й встановили спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Реконструкція опорного навчального закладу типу школа-садок в селищі Красятичі

Термомодернізували садок «Золота рибка» в Блиставиці Бучанської громади. А в Нових Петрівцях збудували дошкільний заклад «Петрик» на 230 місць.

Триває ремонт харчоблоку в їдальні Немішаєвської школи №1, а невдовзі будуть облаштовані STEAM-класи у навчальних закладах Пірнівської громади.

У Бородянці облаштували футбольне поле. Вишенька на торті — будівництво Академії спорту в Бучі,

Академія спорту в Бучі

яка була урочисто відкрита на 30-річчя Незалежності як один із об’єктів програми Президента України “Велике будівництво”.

Академія спорту в Бучі

Не забули й про інфраструктуру. У селі Мироцькому Бучанського району реконструювали дорогу, в Славутичі — трубу центральної котельні, у Романівці колишнього Поліського району — вуличне освітлення. Триває будівництво зони відпочинку навколо озера в Мироцькому, парків у Іванкові та Демидові, облаштування сучасних дитячих майданчиків у Іванківській, Поліській, Бородянській та Немішаєвській громадах.

Держава — це закони

#депутат_діє

Ольга Василевська-Смаглюк за час свого депутатства розглянула понад дві тисячі звернень громадян. Провела понад сотню прийомів виборців. Уперше в  Україні  серед народних депутатів організувала мобільну приймальню, яка кілька разів на рік робить об’їзд найвіддаленіших сіл, які не мають можливості приїхати в 6 приймалень, які функціонують стаціонарно в Бучі, Іванкові, Вишгороді, Поліссі, Бородянці та Славутичі.

За результатами прийомів громадян у різні державні установи та органи місцевого самоврядування скерувала понад дві тисячі депутатських звернень, а 34 депутатські запити виголосила з парламентської трибуни на пленарних засіданнях Верховної Ради України.

Разом із колегами по парламенту і самостійно вона виступила співавтором і автором 109 законопроєктів, з яких 32, тобто кожна третя законодавча ініціатива, стали законами.

Крім того, народна депутатка подала більше тисячі змін і доповнень ще до 37 законопроектів, з яких понад вісім сотень її правок були враховані по суті.

Василевська-Смаглюк працює в комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, в якому очолює підкомітет з питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Тож більшість її законодавчих ініціатив стосуються детінізації української економіки, її цифровізації та створення сприятливого інвестиційного клімату.

Серед прийнятих законів, в яких депутатка виступила автором чи співавтором напевно найбільш значущий — про створення Бюро економічної безпеки, який забирає функції розслідування економічних злочинів зі сфери компетенції Державної фіскальної служби, Нацполіції та СБУ і передає їх новоствореному бюро.

Цей закон — багаторічна рекомендація й вимога з боку Європейського Союзу, МВФ та інших наших західних партнерів щодо покращення інвестиційного клімату в нашій країні та боротьби з корупцією.

Як показало саме життя, життєво необхідним став закон про додаткову підтримку платників податків на час пандемії в умовах карантинних обмежень, а також закон про забезпечення електронного обліку й звітності платників єдиного податку. Ці закони дозволили підтримати малозабезпечених громадян та український мікро- й малий та середній бізнес у складний час.

Закон про впорядкування колекторської діяльності, який передбачає створення Нацбанком реєстру колекторських компаній і суворий нагляд за ними, а також регламентацію власне колекторської діяльності з метою недопущення порушення конституційних прав громадян, знайшов широку підтримку в нашому суспільстві — виборці навіть присилають листи подяки авторці цієї законодавчої ініціативи.

Соціально важливими є закони про повернення “пакунку малюка” для всіх українських родин, в яких народжуються діти, про реструктуризацію валютних кредитів, а також про пільгове розмитнення автівок — так званих “євроблях”.

Закон про платіжні послуги відповідає найвищим світовим стандартам і полегшує в нашій країні електронну комерцію та підвищує безпеку онлайн-платежів. Крім того, з нового 2022 року в Україні вступає так званий закон “про податок на google” за авторством Ольги Василевської-Смаглюк. Ним вводиться поняття електронних послуг і  податок на додану вартість для таких цифрових гігантів світової електронної комерції як Google, Netflix, Apple, Coursera та інші.

Слід також відзначити важливі законодавчі ініціативи народної депутатки, які перебувають ще на розгляді в парламентських комітетах.

Це законопроєкт щодо сприяння розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Він дозволить розблокувати економічну активність на цих територіях.

Соціально надважливим є законопроєкт щодо надання статусу учасників бойових дій та соціальних гарантій медичним працівникам, які безпосередньо залучалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Він покликаний усунути соціальну несправедливість в частині неможливості отримання статусу учасника бойових дій цивільними медиками, які надавали допомогу Збройним Силам України та населенню на території проведення АТО та ООС.

Про жінку в політиці

"Жінки повинні йти в політику, тому що в них більша соціальна відповідальність. - переконана Ольга Василевська-Смаглюк. — Вони більше відповідають за те, що вони роблять. Якби я була чоловіком, мабуть, я би менше звертала увагу на чиїсь сльози, благання і на те, що я відповідаю за тих людей, які мене обрали".

І це не просто слова жінки-політикині. За її ініціативи влітку цього року створено мобільну бригаду паліативної допомоги, яка допомагатиме мешканцям її, 96-го, округу (північ Київської області).

«Працюючи на окрузі впродовж двох років, ми отримали понад 2 тисячі звернень громадян, з яких левова частка тих, хто просить допомогти з лікуванням своїх важкохворих рідних. Йдеться про важкі діагнози, онкозахворювання, ДЦП, де потрібна спеціальна допомога, навчання рідних, а також засоби гігієни, протипролежневі матраси тощо. Від безвиході люди просять просто допомогти матеріально. Але великих коштів народний депутат в якості матеріальної допомоги надати всім не в змозі. Але ми таки знайшли вихід, як допомогти людям. Саме тому була створена мобільна паліативна допомога», – розповідає Ольга Василевська-Смаглюк.

&t=1s

Наразі до важкохворих українців раз на тиждень приїжджає мобільна бригада паліативної допомоги – це один дорослий і один дитячий лікар паліативної допомоги, психолог, медсестра і координатор. Вони надають медичну та психологічну допомогу хворим і їх родичам, навчають родичів, як дбати про пацієнтів правильно.

«Ми сформували бригаду з лікарів-волонтерів, надали необхідні медичні засоби, транспорт. Також завдяки зверненням громадян і заявкам від родичів, які вони подають в центр первинно-медичної допомоги, формуємо реєстр людей, які потребують такої допомоги, і їдемо до них», – зазначає народний депутат.

За її словами, на жаль, лікарі первинної ланки не можуть надавати профільну паліативну допомогу. Саме тому мобільна бригада також навчає всіх охочих лікарів, які в подальшому зможуть приєднатися до цієї ініціативи.

Нагадаємо, що народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк стала героїнею програми Чесні кроки, Другий сезон на телеканалі "Погляд".

&list=PLxAuXOXFpnwAq5iJbrLqOmOja5_SeTilu&index=2

Також ІА "Погляд" інформувала, що влада обіцяє розвиток населених пунктів навколо Чорнобильської зони.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.