Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

300 апаратів ШВЛ – гуманітарна допомога В’єтнаму Україні


В’єтнам відправив Україні 300 портативних апаратів штучної вентиляції легень, необхідних хворим з ускладненнями, що викликає COVID-19. Ця гуманітарна допомога надійде в Україну протягом дня 14 липня. Після перевірки апарати будуть розподілені між медичними закладами нашої країни.

фото - zdrav.expert

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу 14 липня, зазначивши, що це лише перша партія гуманітарної допомоги, друга має бути відправлена до 30 серпня.

Загальна вартість першої партії склала 2 млн 373 тис. доларів США. «Ці гроші заплатила не Україна, а в’єтнамська компанія Vingroup, з якою МЗС України вдалося домовитися про постачання апаратів штучної вентиляції легень, – уточнив Кулеба. – Апарати прибудуть в Україну сьогодні, 14 липня. Принагідно я хочу подякувати в'єтнамському бізнесу, який має довгі історичні зв’язки з Україною, що у цю важку хвилину була проявлена людяність і підтримка Україні. Є час заробляти в Україні гроші, а є час витрачати на Україну гроші».

Скрін з брифінгу 14 липня

За словами міністра, це апарати Vsmart VFS-510, які виготовляються у В’єтнамі за технологією американської медичної компанії Medtronic та сертифіковані міністерством охорони здоров’я В’єтнаму. «Після митного оформлення державне підприємство «Укрмедпостач» проведе перевірку та сертифікацію апаратів в Україні, після чого вони будуть невідкладно розподілені серед медичних закладів України», – підсумував очільник МЗС України.

13 липня "Погляд" повідомляв, що на екстрену допомогу в Україні виділять більше 2 млрд грн.