Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

3 в 1: українські вчені розробили унікальний тест


Науковці Інституту молекулярної біології і генетики розробили комбінований ПЛР-тест, що дозволяє одночасно визначати наявність не лише COVID-19, а й двох штамів грипу – A і B.

фото - Інститут молекулярної біології і генетики

Повідомляється, що тривалість проведення такого тесту становить близько 6 годин.

Це - актуальна розробка на сьогоднішній день, адже пандемія коронавірусу у розпалі, та насувається сезонний пік захворюваності на грип. Тим більше, що симптоматика у грипу й коронавірусу досить схожа.

«Нові ПЛР-тести перевірено на зразках від хворих, які булі передані нам Центром громадського здоров’я в м. Києві, – пишуть в Інституті молекулярної біології і генетики. – Сподіваємося на зацікавленість МОЗ комбінованим ПЛР-тестом».

Окрім цього, вчені цього ж інституту вже завершують розробку тесту, який дозволить в процесі одного аналізу визначити наявність в організмі людини відразу п’яти вірусів, зокрема, дуже підступних щодо дітей – риновірусу та кору.

Додамо, що в січні цього року Інститут молекулярної біології та генетики першим в Україні розробив та сертифікував тест-системи для діагностики коронавірусу. Цю роботу було здійснено на замовлення РНБО України. Першого в Україні хворого на COVID-19  із Чернівців протестували на початку березня саме цим тестом.

Зауважимо, станом на 22 грудня, за даними МОЗ, в Україні загалом коронавірусна хвороба виявлена в 979 506 осіб, з яких 600 288 людей одужали, а 16 897 померли. Усього проведено 5 307 601 ПЛР-тестуваня.

За минулу добу зафіксовано 8 513 нових випадків COVID-19, госпіталізовано 1 318 пацієнтів, сталося 232 летальні випадки, одужало 14 020 осіб. Протягом доби в лабораторіях МОЗ було проведено 46 696 тестувань: методом ПЛР – 26 341, методом ІФА – 20 355.

"Погляд" також інформував, що у МОЗ розповіли про тестування на коронавірус та гуманітарну допомогу.

Читайте також про те, що Ізраїль залучить українських вчених для розробки вакцини від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.