25.02.2019
Альона Ткаченко 0
25 лютого у Вишневому розпочалося голосування за громадський бюджет міста. На розгляд громадянам пропонується 25 проектів. Минулого року було їх внесено 19. Віддати свій голос вишнівчани можуть лише один раз у паперовому вигляді в міській раді або on-line на офіційному сайті бюджету.
Опитування проходитиме рівно місяць та закінчиться 25 березня.
В соціальні мережі Facebоok вже почали активно обговорювати пропозиції від містян, адже на кону 1 млн грн. Деякі користувачі звернули увагу, що у Вишневому громадський бюджет більше схожий на комерційну та особисту перспективу і порівняли його з Боярським.
Розглянемо 10 цікавих ідей, які ж пропонують жителі Вишневого, щоб місто стало кращим:
1.Облаштування скверу на північній стороні міста в районі залізничного переїзду
Ініціатор - Юлія Оземко
Юлія пропонує обладнати на зеленій зоні, площею близько 0,15 га, за адресою вул. Вітянська 1а, міні-скверу, спроектований таким чином, аби сквер не перетворився на транзитну зону для пішоходів і внаслідок цього був швидко захаращений, щоб це дійсно стало місцем, куди могли прийти погуляти мешканці району: батьки з дітьми, пари, літні люди. Ціна проекту- 240 900 грн. Деталі тут.
2. Пікнік-зона на в’їзді у Вишневе
Ініціатор - Данило Ожго
Данило пропонує окультурити місце, де багато вишнівчан проводитиме пікніки та час із сім’єю. Створити сучасні пікнік-зони зі столами, лавками і маленькими смітниками на в’їзді у Вишневе на території, що знаходиться між вулицями Київська та Святошинська за скульптурою дівчини з хлібом і надписом «ВИШНЕВЕ». Ціна поекту - 400 000 грн. Деталі тут.
3. Соляна кімната для дітей
Ініціатор - Оксана Філозоп
Як зазначає Оксана, "Соляна кімната" має знаходиться у дитячій поліклініці Вишневого. Це приміщення, в якому відтворюється атмосфера природних соляних шахт. У ньому все поверхні - стіни, підлогу і стелю облицьовані екологічно чистими кристалами солі, що видобуваються з глибини 150-300 м. Завдяки соляній кімнаті повітря, просочений її іонами, має бактерицидні властивості і пригнічує розвиток мікроорганізмів дихальних шляхів, тим самим попереджаючи розвиток запальних процесів. Ціна проекту - 399 821 грн. Деталі тут.
4. "Такі як всі"
Ініціатор - Людмила Мартиненко
Людмила пропонує громадський проект «Такі як всі» розрахований на дітей з особливими потребами, багатодітні та малозабезпечені родини з міста Вишневе, завдяки якому проводитимуться семінари, тренінги, спортивні змагання, культурно - масових заходів (свят), виїздних свят (з подарунками) для дітей. Вартість проекту - 105 000 грн. Деталі тут.
5. Безпечний шкільний простір. Роботи по встановленню засобів відео-нагляду на території Вишнівських загальноосвітніх шкіл №3 та №4
Ініціатор - Адміністратор
Мета проекту: створить сучасну систему відеонагляду для безпеки 3000 маленьких жителів міста, їх батьків, співробітників шкіл. Також автором зазначено, що протягом 2018 року до Національної поліції надійшло 10425 заяв та повідомлень про зникнення неповнолітні, тому камери необхідні для безпеки дітей. Вартість - 270 406 грн. Детальніше тут.
6. Створення сучасного Центру захисту прав та допомоги дітям інвалідам та їх родинам "ЧудоЯ"
Ініціатор - Анастасія Зверєва
Анастасія коротко описала ідею - облаштування центру денного перебування дітей інвалідів для забезпечення їх соціалізації. Вартість проекту - 200 000 грн. Деталі тут.
7. Домедична допомога
Ініціатор - Людмила Мартиненко
Другий проект від Людмили - це "Домедична допомога", мета якого навчити вишнівчан надавати першу медичну допомогу (до приїзду швидкої). Відбуватиметься навчання по Вишневе, вул. Європейська, 43, актова зала Вишнівської міської лікарні. Вартість - 75 001 грн.
8. Спортивно-розважальний простір з мобільним літнім кінотеатром. Південна сторона
Ініціатор - Тетяна Міщевська
На меті у Тетяни - створення простору, що надасть змогу згуртувати людей для заняття спортом, проведення різнопланових зустрічей, організація фотосушок, а головне, показ кінофільмів та презентацій. Місце облаштвання - вул. Молодіжна, 6. Локацією зможуть користуватись всі жителі міста.
Також планується розклад заходів (кіносеанси, спортивні заняття, майстер класи і т.д) будуть розміщуватись в соціальних мережах та на стендах. Ціна проекту - 350 000 грн. Деталі тут.
9. Створення зелених зон з використанням магнолій і форзицій та дитячих спортивно-ігрових комплексів
Ініціатор - Надія Пушкарьова
Надія пропонує створення дитячих спротивно-ігрових майданчиків та їх озеленення деревами магнолій та кущами форзицій по вул. Свтоюрівська (вздовж дитячого майданчика біля будинку 11а та навпроти АТБ) та біля будинку 1а, вул. Балукова. Вартість проекту - 176 000 грн. Дельніше тут.
10. Встановлення критого павільйону на автобусній зупинці
Ініціатор - Ірина Калашнікова
Ірина просить встановити критий павільйон на автобусній зупинці по вулиці Чорновола біля залізничного переїзду. Вона зауважує, що люди вже зверталися до міської влади із петицією, яка зібрала всі необхідні підписи і в якій просили повернути павільйон. У відповіді на петицію міська влада зобов’язалася повернути на місце критий павільйон впродовж 2018 року. Втім, до цього часу обіцяне у відповіді на петицію не зроблене – вулиця вже давно реконструйована, а павільйон досі не повернули на місце. Вартість проекту - 58 000 грн. Деталі тут.
Переглянувши громадські ініціативи, стає зрозуміло, що найбільше жителям Вишневого не вистачає зелених зон та місць відпочинку.
Також серед 25 пропозицій є ремонт вікон, дверей, облаштування дитячих майданчиків у подвір'ях та в садочках, також оснащення школи точками Wi-fi. Всі проекти можете переглянути на офіційному сайті Громадський бюджет м. Вишневого.
Ілюстративний матеріал із відкритих джерел