Новини
Суспільство
Культура
Дати
Новини світу

21 лютого у світі відзначають День рідної мови


Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року, відзначається з 2000 року щорічно 21 лютого з метою сприяння мовній і культурній різноманітності і багатомовності.

Фото: pixabay.com

Дата для Дня була обрана невипадково, а на знак пам'яті подій, що сталися в Дацці (нині – столиця Бангладеш). Там 21 лютого в 1952 році від куль поліцейських загинули студенти, які вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови «бенгалі», яку вони вимагали визнати однією з державних мов країни.

Оскільки половина з шести тисяч мов світу знаходиться під загрозою зникнення, ЮНЕСКО має намір створити систему превентивного моніторингу, мета якої відстежувати стан мов, які перебувають під загрозою зникнення, і сприяти виправленню ситуації. Адже мови є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального і духовного спадку.

До слова, цікаво знати, що український мовний розділ Вікіпедії містить уже понад 1 мільйон 75 тисяч статей. Серед усіх 317 мовних розділів Вікіпедії це 17-й показник. Воно й не дивно, у 2020-му українська Вікіпедія стала популярнішою.

Наразі на сайті триває місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії. До 10 березня створити або доповнити статті про Україну та українську культуру у Вікіпедії запрошують усіх охочих. Умови участі і перелік тем для статей за посиланням.

Нагадаємо, День української писемності та мови відзначається 9 листопада. До слова, цьогоріч в цей день було опубліковано оригінальний текст Гадяцької угоди 1658 року між Україною, Польщею і Литвою.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.