2014 рік, готель "Україна": страшні спогади 20 лютого (ВІДЕО)
У четвер, 20 лютого, Офіс генерального прокурора опублікував результати розслідувань і судових розглядів Майдану у 2024−2025 роках.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
Прокурори здійснюють процесуальне керівництво у 57 кримінальних провадженнях щодо 55 осіб. Йдеться про понад 3600 кримінальних правопорушень.
Також прокуратура підтримує публічне обвинувачення у 158 кримінальних провадженнях щодо 309 осіб.
У 2024 році у справах Майдану суди засудили трьох осіб. Протягом 2024−2025 років повідомили про підозру 73 людям, зокрема:
10 високопосадовцям і керівникам правоохоронних органів;
39 правоохоронцям (серед них — 10 слідчих);
21 співробітнику ФСБ РФ;
трьом цивільним.
У 2024−2025 роках до суду скерували 28 обвинувальних актів щодо 70 осіб, серед них:
шість високопосадовців і керівників правоохоронних органів, серед яких колишній міністр внутрішніх справ України, голова СБУ та його перший заступник;
42 правоохоронці, зокрема 5 слідчих;
один суддя;
21 співробітник ФСБ РФ.
Силове протистояння на Майдані почалося з подій у ніч на 30 листопада 2013 року, коли Беркут жорстоко розігнав протестувальників. Вони нібито заважали встановленню різдвяної ялинки.
18−20 лютого 2014 року відбулися найтрагічніші події Революції Гідності. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів — майже 100 осіб.
18 лютого силовики та тітушки жорстоко придушили Мирний наступ — ненасильницьку акцію протестувальників, що прямували до Верховної Ради з вимогою підтримати повернення до Конституції зразка 2004 року (у ній повноваження президента були суттєво обмежені). Того ж дня спецпризначенці почали силовий штурм Майдану, під час якого спалахнув Будинок профспілок, а протестувальників відтіснили у вузьке кільце всередині головної площі Києва.
Влада майже на дві доби перекрила роботу метро — вперше в історії української столиці. А 19 лютого СБУ оголосила про введення в Україні режиму антитерористичної операції - фактично проти учасників революції було вирішено кинути армію і задіяти зброю.
Нагадаємо, у грудні пішов із життя легендарний кобзар Остап Кіндрачук із Майдану Незалежності.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.