Новини
Україна
Екологія
Дати

19 листопада – День працівників гідрометеорологічної служби України


Українська гідрометеорологічна служба була заснована у 1921 року, коли Декретом Ради Народних комісарів України від 19 листопада був створений Укрмет – центральна українська метеорологічна служба. Саме тому сьогодні святкують День працівників гідрометеорологічної служби, встановлений у 2003 році Указом президента України.

Державна гідрометеорологічна служба відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови. Її працівники збирають і обробляють дані про сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ. Повсякденна цілодобова робота метеорологів, гідрологів, синоптиків дає змогу завчасно вжити заходів до запобігання можливих збитків від небезпечних явищ погоди. Наттомість гідрометеорологічна служба України налічує більше тисячі пунктів спостережень за станом атмосфери і водних об'єктів.

Мовою цифр:
Щорічно організації гідрометеорологічної служби країни дають близько 275 тисяч прогнозів і попереджень, в тому числі близько 1,5 тисячі оперативних інформацій і спеціальних доповідей; більше 7 тисяч щоденних гідрометеорологічних бюлетенів, близько тисячі агрометбюллетеней, близько 80 тисяч метеорологічних і 100 тисяч авіаметеорологічних прогнозів, близько 5 тисяч попереджень про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища.
Основу системи спостережень в нашій країні складають 124 метеорологічні станції, 22 авіаметеорологічні, 7 аерологічних, 5 радіолокаційних, понад 25 гідрологічних станцій і підрозділів, 10 морських, 3 спеціалізовані агрометеорологічні, 2 воднобалансові, 2 сніголавинні, 1 селестокова, озерні станції на водосховищах, 341 гідрологічний річковий, 59 озерних, 10 морських постів, значна кількість метеорологічних та агрометеорологічних постів. Базові спостереження за забрудненням атмосферного повітря проводяться на 129 стаціонарних постах у 39 містах, поверхневих вод суші у 201 пункті, морських вод у 56 пунктах, ґрунтів у 19 адміністративних районах.