Новини
Україна
Здоров'я
За кордоном

170 загиблих та понад 7000 хворих на коронавірус з Китаю: як захиститись українцям


Інформаційна агенція «Погляд» постійно висвітлює ситуацію з поширенням смертельного коронавірусу з Китаю. Станом на 30 січня кількість померлих від коронавірусу зросла до 170, 7783 підтверджених випадків зараження. Окрім Китаю, захворювання зафіксовано у 17 країнах світу. В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано. Допоки Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вирішуватиме, чи є вірус глобальною надзвичайною ситуацією для здоров'я, «Погляд» дізнався, що робить керівництво України для захисту своїх громадян та як захиститись людям від небезпечного вірусу.

Передусім за ініціативи Президента Володимира Зеленського було створено координаційний штаб, який слідкує за епідеміологічною ситуацією. Щоб уникнути паніки, глава держави закликав МОЗ краще інформувати громадян про ситуацію в Україні. «Треба посилити комунікацію. Люди її не бачать. У новинах нам повідомляють лише статистику – де й скільки випадків. Але не кажуть, що нам потрібно робити. Необхідно сформувати рекомендації першочергових дій, які необхідно робити людям навіть у разі буденного сезонного захворювання на ГРВІ», – зауважив Володимир Зеленський.

Актуальну інформацію про коронавірус у світі і рекомендації для громадян можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я, яке повідомляє, що станом на 29 січня в Україні немає жодного підтвердженого випадку коронавірусу. Попри повідомлення ЗМІ про госпіталізацію українців із підозрою на вірус, жоден із випадків не підтвердився, і виявився звичайним грипом. «Головне завдання – не допустити проникнення вірусу на територію країни. Тому важливо посилити контроль та вживати протиепідемічних заходів на пунктах в’їзду», – зазначила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Зрозуміло, що задля уникнення зараження китайським коронавірусом українцям рекомендується поки утриматися від поїздок до Китаю без нагальної потреби. До того ж Україна з 3 лютого припиняє пряме сполучення з Китаєм, а для всіх пасажирів, які прибувають наразі в Україну запроваджено температурний скринінг.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, прикордонна служба має інструкцію про те, як реагувати і перевіряти пасажирів, а фахівці санітарно-карантинного підрозділу укомплектовані інфрачервоними термометрами. Крім того, тварини, що ввозяться в Україну, проходять спеціальний огляд ветеринарних служб.
Експерти кажуть, що українцям не варто панікувати через китайський коронавірус, адже ризик спалаху дуже малий. Водночас слід дотримуватися профілактичних заходів та перевіряти факти на офіційних джерелах.

МОЗ радить для профілактики захворювання:

  1. часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами; не торкатись брудними руками очей, носа чи рота;
  2. під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою. уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. з підвищеною температурою тіла, кашлем й утрудненим диханням якнайшвидше звернутися до лікаря та повідомити йому свою історію подорожей;
  4. не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Фото з відкритих джерел