Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство

14 томів: як створювалося ювілейне зібрання творів Лесі Українки


25 лютого минає 150 років із дня народження Лесі Українки. Цей день святкується на державному рівні. Ще на початку минулого року Український інститут книги долучився до амбітного проєкту видання повного зібрання творів класикині.

фото Український інститут книги

Над підготовкою 14-томника працювали близько 30 найкращих фахівців у царині науки про Лесю Українку, повідомляє Український інститут книги. Роботу було розподілено за томами, напрямками, жанрами. Книжки буде безкоштовно передано до публічних бібліотек, закладів вищої освіти, академічних та музейних установ в Україні та за її межами, у дипломатичні представництва України в інших державах, закордон для популяризації української літератури та постаті Лесі Українки.

Раніше «Погляд» повідомляв, що триває флешмоб #Київщина_читає_Лесю_Українку.

Як народжувалося зібрання

До підготовки видання залучили працівників Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також інших закладів вищої освіти та академічних установ Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога, Києва. Було створено  14 авторських колективів, кожен із яких узявся впорядковувати тексти Лесі Українки, встановлювати основні їхні варіанти, а також фіксувати відмінності, фрагменти, відкинуті варіанти за допомогою аналізу автографів та першодруків. Паралельно тривала робота над коментарями та примітками, передмовами, покажчиками, ілюстративними блоками.

Восени 2020 року матеріали всіх 14 томів були упорядковані й передані спеціально сформованому колективу випускових редакторів, дизайнерів-верстальників та коректорів, які підготували друкарські та інтерактивні електронні макети видання. У відкритих торгах між чотирма учасниками тендеру на друк перемогла київська друкарня Типографія “Від А до Я”, яка і виготовила 1500 комплектів зібрання творів.

Електронні версії всіх томів доступні на сайті Українського інституту книги.

Раніше «Погляд» повідомляв, що на Київщині тривають інші заходи до 150-річчя Лесі Українки. У межах онлайн-проєкту «Благословенне слово, що гартує», організованого обласною бібліотекою для юнацтва, надійшло багато відео.

Також «Погляд» спостерігав за зйомками у межах культурно-мистецького проєкту «Київщина читає Лесю Українку», у якому відомі люди України показали своє прочитання одного з найвідоміших віршів «Do (Гімн. Grave)» і розповіли «Погляду» про роль видатної поетеси в їхньому житті. Зйомки відбувалися у Київській обласній бібліотеці для юнацтва.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.