100 млн грн – компенсація постраждалим під час пожежі на нафтобазі БРСМ на Київщині
Цього року 8 червня буде рівно 4 роки, як на Київщині у с. Крячки Васильківського району сталася найбільш значуща, за визначенням ДСНС, в сучасній історії пожежа, друга за масштабом після аварії на Чорнобильській АЕС. У результаті пожежі загинули 6 осіб, 20 людей постраждали. Територія навколо об'єкта була заражена токсичними речовинами, що негативно впливають на здоров'я проживаючих поруч людей.
Увесь цей час – 4 роки – постраждалі від пожежі, родини загиблих пожежників судилися з компанією «БРСМ» за виплату компенсації. І ось 20 травня Обухівський районний суд Київської області ухвалив рішення на користь постраждалих, присудивши безпрецедентну суму компенсації понад 100 млн грн.
Адвокати постраждалих домагатимуться виконання рішення суду та виплати компенсації 12 позивачам із числа травмованих пожежників і членів сімей загиблих під час пожежі на нафтобазі БРСМ. Про це повідомляє УНІАН.
«Я впевнений, що рішення суду законне, і ми не дозволимо існувати БРСМ, поки не буде компенсовано збитки людям, які постраждали від цієї катастрофи. І ми в змозі цього домогтися», – заявив адвокат потерпілих Олександр Лупейко. За його словами, після тривалих судових розглядів було задоволено позови від сотень місцевих жителів про відшкодування моральної шкоди за порушення гарантованого Конституцією України права на безпечне для життя і здоров'я довкілля. При цьому суми морального відшкодування для цієї категорії постраждалих становили від 50 тис. грн до 1 млн грн.
«Ця нафтобаза перебувала в аварійному стані, це зафіксували десятки перевірок. Вона навіть не була введена в експлуатацію … Урядова комісія встановила, що ціною свого життя пожежники змогли запобігти вибуху складу ракет, який знаходився зовсім поруч з нафтобазою», - пояснив адвокат Лупейко.
За словами адвоката Олександра Мірошника, який також представляв потерпілих у суді, юридична робота була ускладнена через опір правоохоронної системи, яка довгий час не визнавала позивачів потерпілою стороною. «Ми мали справу з потужною корупційною складовою, яка не дозволяла системі ухвалити справедливе рішення, це було зумовлено впливом власників нафтобази на правоохоронну систему. Вони говорили про те, що це терористичний акт, і події незалежні від них, але спеціальна комісія чітко з'ясувала причину аварії… Урядова комісія встановила, що пожежа не була наслідком теракту, а стала результатом порушень під час виготовлення фальсифікату в цистерні. Власники не вкладали гроші в безпеку нафтобази, а на цистернах не було систем протипожежної безпеки.
Адвокат Олександра Парамонова, яка теж захищала інтереси потерпілих у суді, повідомила, що під час судових розглядів сторона відповідача в особі БРСМ не визнала свою провину і не пішла на контакт з потерпілими. «Відповідача не цікавило внутрішній стан людей, їх цікавило, хто відповідає за аварію, і хто скільки грошей повинен буде віддати. Рішення суду було законним, але, на жаль, поки гроші були стягнуті тільки з одного відповідача, а не з трьох. Ми зробили сильний крок у бік захисту людей, які врятували всю країну від такої катастрофи», – наголосила Олександра Парамонова.
Адвокати потерпілих висловили сподівання, що майбутні апеляційні інстанції керуватимуться виключно юридичною складовою під час ухвалення рішення.
Відео - УНІАН