Новини
Всесвіт

10 найважливіших подій в історії опанування космосу


Зоряне небо завжди хвилювало уяву людини. Немає нічого більш дивного, величезного і при цьому незвіданого, ніж Всесвіт. Сьогодні, 12 квітня, у Всесвітній день авіації і космонавтики та Міжнародний день польоту людини в космос пропонуємо вам добірку найважливіших подій в історії опанування космосу.

1. «Супутник-1»

У 1957 році був здійснений запуск першого штучного супутника Землі. Кодова назва «ПС-1» («Найпростіший Супутник-1»). Його конструкція являла собою «відро» з вентилятором і радіопередавачем, тож все, що зміг зробити цей супутник – просто передати радіосигнал з орбіти Землі і повідомити людству про початок космічної ери.

2. «Місяць»

Проект «Місяць» отримав безліч досягнень в номінації «Перший». «Місяць-2» в 1959 році став першим апаратом, що досягли поверхні супутника Землі, а «Супутник-3» в тому ж році зробив перші в історії знімки зворотного боку.

3. «Поїхали!»

Мабуть не має людина, яка б не знала ім’я Юрія Гагаріна». 1961 рік, перша людина в космосі, політ тривав 108 хвилин, за цей час корабель «Схід» встиг зробити повний оборот навколо Землі.

4. «Марс»

Програма з вивчення Марса почалася в 1964, найбільш значущі результати були досягнуті до 1971 році. Автоматична міжпланетна станція «Марс-2» стала першим штучним об'єктом на поверхні Червоної планети.

5. Маленький крок для людини

24 липня 1969 роки два члена екіпажу «Аполлон-11» ступили на поверхню Місяця: Ніл Армстронг і Базз Олдрін здійснили один вихід і пробули на супутнику Землі дві з половиною години.

6. «Вояджер»

«Вояджер» (або «Мандрівник») – проект NASA з дослідження далеких планет Сонячної системи – Юпітера, Сатурна, Нептуна, Урана і Плутона (який тоді ще вважався планетою), а також їх супутників. Згодом був запущений «Вояджер-1» який став першим штучним об'єктом, який залишив межі Сонячної системи. На борту він несе послання позаземним цивілізаціям.

7. «Мир»

У 1986 році виведено на навколоземну орбіту базовий блок станції «Мир». Сама станція, без перебільшення, стала символом епохи. Більше 12 років станція «Мир» мала постійне «населення»: Валерій Поляков пробув на «Світі» 437 діб – і це рекорд перебування людини в космосі.

8. «Хаббл»

Телескоп «Хаббл», виведений на орбіту в 1990 році, став «очима» людства. Орбітальний телескоп зміг заглянути так далеко, як ніхто раніше, і показати такі красоти Всесвіту, яких і уявити собі ніхто не міг.

9. «Соджорнер»

Перший марсохід, успішно доставлений на Червону планету. «Соджорнер» дослівно означає «тимчасовий житель» або «проїжджий». Планувалося, що марсохід пропрацює на поверхні 7 сол (сол – марсіанська доба – 24 години і 40 хвилин), але він працював протягом 83 сол.

10. МКС

Міжнародна космічна станція прийшла на заміну «Миру» в 1998 році. МКС майже в 5 разів більше попередника і служить космічною «дачею» для людства донині. Всього в проекті МКС бере участь 14 країн, хоча найбільше навантаження несуть США і Росія.

P.S. Що можна згадати на завершення? Ймовірно, приватну компанію SpaceX, засновану Ілона Маском з амбітною метою ні багато ні мало – колонізувати Марс. А також китайську автоматичну міжпланетну станцію «Чан'е-4», яка вперше вперше в історії зробила м'яку посадку на зворотному боці Місяця. Та попереду ще багато цікавого, адже нещодавно стало відомо, що після 43 роки «космічна гонка» знову стає актуальною.