Новини
Всесвіт

Житло для марсіан: колонізація Червоної планети не за горами


В NASA обрали трьох фіналістів конкурсу на розробку житлових будинків для колонізаторів Марса. На Червону планету планують відправити 3D-принтери, які побудують житло для майбутніх марсіан.

Приз в 100 тисяч доларів поділили три команди дизайнерів: SEArch+ / Apis Cor із Нью-Йорка, Zopherus of Rogers з Арканзасу і New Haven із Коннектикута.

В агентстві планують відправити 3D-принтери на Марс заздалегідь, аби до моменту прибуття людей на планету житло для них вже було побудовано. Якщо будинок буде пошкоджений, астронавти або диспетчери з Землі зможуть відправити завдання на принтер, щоб він оперативно роздрукував необхідну деталь.

Команда SEArch + / Apis Cor, яка зайняла перше місце, спроектувала високі конструкції з пологими стінами і важкими дахами. Зовні стіни зроблені з марсіанських скельних порід, які захистять будинок від радіації, як і спеціальні виступи на вікнах. Всередині будинку будуть наступні приміщення: кімнати для екіпажу, лабораторія і кухня. Усі кімнати будуть незалежно один від одного підключені до систем життєзабезпечення, що убезпечить астронавтів у разі надзвичайної ситуації.

Нагадаємо, нещодавно вчені розповіли як виглядає сонячне затемнення на Марсі. Також стало відомо, що річки Марса були глибші і ширші, ніж на Землі. А останню панораму, зроблену зниклим марсоходом, можна переглянути за посиланням.