#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Києво-Святошинський район
Довкілля

Озеро і ліс за парканом: «Жуків хутір» вимагають повернути державі

14.09.2020 0 Гапон Юлія 000

Фото: «Вікіпедія»

Прокуратура Київщини вимагає повернути державі ділянки з озером і лісом площею 8,6 га в межах Михайлівсько-Рубежівської і Бузівської рад Києво-Святошинського району, які відносяться до території заказника загальнодержавного значення «Жуків хутір».

Прокуратура Київщини пред'явила до господарського суду області позов в інтересах держави до Києво-Святошинської РДА та юридичної особи про визнання недійсними розпоряджень, договорів оренди землі та повернення земельних ділянок площею 8,6 га, які відносяться до території заказника загальнодержавного значення «Жуків хутір», державі. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Стало відомо, що ці землі передали у користування юрособі ще у 2009 році розпорядженнями райдержадміністрації. Відносяться вони до земель лісогосподарського призначення та перебувають у користуванні ДП «Київське лісове господарство».

Так, відведення лісових земель відбулося в порушення вимог Закону України «Про природньо-заповідний фонд України», Земельного та Лісового кодексів України з одночасною зміною їх цільового призначення.

Також встановлено, що навіть всупереч умовам укладених договорів оренди земельних ділянок орендарем шляхом встановлення суцільного паркану обмежено доступ громадян до лісової території, яка включає в себе водний об’єкт та масив сосново-дубових насаджень з цінними лікарськими і рідкісними видами рослин, занесеними до Червоної книги України.

На даний час судовий розгляд справи триває.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що на Житомирщині створили заказник «Заплава пам’яті Небесної Сотні». Також ми розповідали, що в Обухові створили ландшафтний заказник «Гора Педина».