Новини
Головні новини
Ірпінь
Суспільство
Пригоди
Кримінальні новини
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

ЖК «Благодатний» – грандіозна афера в Ірпені: колишній очільник КОДА Михайло Бно-Айріян про затримання одного з фігурантів

23.04.2020 Погляд

Колишній голова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян повідомляє, що в Іспанії затримали одного з фігурантів справи ошуканих інвесторів ЖК «Благодатний» (Ірпінь) і готують до екстрадиції.

«На третій день своєї роботи очільником Київської обласної державної адміністрації я зустрівся в Ірпені з тисячами ошуканих інвесторів ЖК «Благодатний».

Свого часу вони вклали свої чесно зароблені кошти у мрію – мати своє власне житло.

Але не судилося. Оскільки на їхньому шляху трапилися дуже непорядні підприємці. Які гроші забрали, втекли в теплі країни та так нічого і не збудували.

Від них залишилися лише довгобуди, які нагадують усім, що може зробити людська жадібність.

Тоді я одразу до цієї справи підключив Національну поліцію, обласну прокуратуру та СБУ. Треба віддати належне – правоохоронці почали робити свою справу.

У жовтні в Ірпені разом із силовиками прозвітували перед ошуканими інвесторами про стан розслідування. І пообіцяли іти до кінця.

Фігуранти справ були оголошені в міжнародний розшук. І ось сьогодні мені стало відомо, що одного з фігурантів затримано в Іспанії і його готують до екстрадиції.

Хочу вірити, що на цьому справа не зупиниться і злочинці будуть покарані.

Андрій Нєбитов, вам окрема подяка за послідовність, без вас це було б неможливо, я знаю», – зазначив Михайло Бно-Айріян.

Нагадаємо, що шахраї-забудовники Ігор Вишняков, Максим Кіраковський та Андрій Зібарєв взялися зводити ЖК «Благодатний».

Житловий комплекс складається із 7 висоток. Його спорудження вилилося у грандіозну аферу.

Шахраям вдалося отримати від людей, які захотіли придбати житло в його кварталах, готівку на суму понад 80 млн грн під прикриттям інвестицій у будівництво. Вони ошукали майже 1,5 тис. громадян.

Аферисти запевняли потенційних інвесторів, що у них на руках є усі дозвільні документи, будівництво ведеться законно. До того ж Вишняков свого часу перебував у депутатських лавах, зокрема й на посаді секретаря Ірпінської міської ради.

Як сумлінного забудовника, його на широкий загал рекомендував тодішній мер Ірпеня Володимир Карплюк.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=ouTpIlvrc1s&feature=emb_logo

Після отримання коштів Вишняков утік з України та переховується за кордоном. Ошукані інвестори неодноразово організовували пікети під стінами Ірпінської міської ради та перекривали дороги.

Обурені інвестори заявляли, що Карплюк «кришував» цю масштабну аферу. Адже саме під його керівництвом міська влада видавала дозвільні документи на це будівництво.

Затримали одного із шахраїв, які перебувають у розшуку. Судячи із повідомлення Михайла Бно-Айріяна, це Кіраковський.

Сподіваємося, що незабаром усі фігуранти шахрайства опиняться за гратами.

До речі, багато спільного спостерігається між будівництвом ЖК «Благодатний» та «Синергія сіті». Останній незаконно зводять на заплавних землях р. Ірпінь.

Не хотілося б, щоб його спорудження перетворилося на чергову аферу, унаслідок якої інвестори залишаться без грошей та житла.